Kokie yra pagrindiniai svetainės vertinimo kriterijai?

pagal | 2021-10-07

Kokie yra pagrindiniai svetainės vertinimo kriterijai?

 

Paieškos sistemų kompanijos kuria ir nuolat atnaujina svetainių vertinimo metodus siekiant išskirti geriausius iš geriausių. Google paieškos platforma – ne išimtis. Specialistų teikiamos SEO paslaugos taip pat orientuojamos į Google vertinimo kriterijus. Na, o susipažinti su pagrindinėmis nuostatomis, kurias įvertinus suteikiamos aukštesnės Google pozicijos, naudinga ir patiems SEO paslaugų gavėjams.

Techniniai svetainės duomenys

Iš techninės pusė daugiausia dėmesio Google vertinimo algoritmai skiria svetainės užkrovimo greičiui, pritaikymui mobiliesiems įrenginiams bei svetainės struktūrai. Google teigiamai vertina tas svetaines, kurių užkrovimo greitis neviršija 2 sekundžių. Lėtą užkrovimą dažniausiai įtakoja techninės svetainės klaidos, neteisingai svetainėje talpinamas vaizdinis turinys ir kt. Būtent dėl šių priežasčių SEO paslaugos paprastai pradedamos teikti nuo vidinio svetainės audito, kurio metu įvertinama techninė svetainės būklė. Pritaikytos naudotis mobiliaisiais įrenginiais šiandien praktiškai visos svetainės ir internetinės parduotuvės. Tačiau taip pat svarbu, kad mobiliosios versijos veiktų greitai, sklandžiai ir be trikdžių.

Svetainės turinys

Svetainės turinys yra vienas svarbiausių rodiklių, pagal kurį Google sprendžia ar svetainė yra aktuali, joje pateikiamas tikslingas ir įdomus turinys. Tam, kad Google algoritmai identifikuotų ir gerai vertintų svetainės turinį, būtina jame naudoti tikslinius raktažodžius. Tačiau atsižvelgiant į šias technines detales reikia nepamiršti, kad svetainės turinys pirmiausia skirtas jos lankytojams, tad jis turi būti įdomus ir naudingas. Kuomet teikiamos SEO paslaugos, svetainės turiniui taip pat skiriama ne mažai dėmesio. Atsižvelgiant į esamą situaciją, turinys gali būti papildomas ar koreguojamas.

Atgalinės nuorodos

Vertinant atgalines nuorodas į jūsų svetainę svarbią reikšmę turi ne tik kiekybė, bet ir kokybė. Ne veltui profesionalios SEO paslaugos yra paremtos SEO straipsnių su nuorodomis talpinimu tik į gerą reputaciją turinčias svetaines bei aukšta pačių straipsnių kokybę. Nesilaikant šių taisyklių ar perkant didelius kiekius automatinių atgalinių nuorodų, rizikuotumėte sulaukti rimtos Google bausmės – laikino ar visam laikui svetainės blokavimo.

Žinoma, tai ne visi vertinimo kriterijai, kuriais vadovaujasi Google. Skaičiuojant svetainių reitingavimo balus atsižvelgiama ir į tokius rodiklius kaip lankytojų veiksmai svetainėje, socialinių tinklų svetainės paskyros aktyvumas ir kt. Tad norint užimti aukštas pozicijas reikia atsižvelgti į visą aibę rodiklių. Būtent dėl to profesionalios SEO paslaugos paprastai neprilygsta savarankiškiems bandymams išskirti savo svetainę gausių konkurentų tarpe.