Kraujo tyrimai: pasiruošimas procedūrai ir jos rezultatai

pagal | 2022-11-14

Kiekviena kartą lankantis pas gydytojus, net ir dėl menkiausio sunegalavimo, daugelį apima nerimas ir kartais atrodo, kad pati paprasčiausia procedūra gali būti labai nemaloni, nors dažniausiai taip nėra. Kraujo tyrimai irgi atrodytų labai parasti, tačiau pirmą kartą vis tiek yra baisu. Žinoma, kad čia į pagalbą ateina gydytojai ar kiti sveikatos apsaugos specialistai, kurie Jus priima. Būtent jie papasakos apie būsimą testą ir tai, ką reikia žinoti prieš jį. Pavyzdžiui, išskirtiniais atvejais yra rekomenduojama nieko nevalgyti bent 12 valandų iki procedūros ir pasitenkinti tik skysčiais, dažniausiai vandeniu. Panašiai gali būti ir su naudojamais vaistiniais preparatais, kurie gali tūrėti neigiamos įtakos testo rezultatams. Todėl yra svarbu laikytis visų specialistų pateiktų rekomendacijų, nes priešingu atveju procedūrą gali tekti nukelti arba pakartoti.

Kadangi patys kraujo tyrimai neužtrunka taip ilgai, o ir paimamas jo kiekis yra tikrai nedidelis, todėl jokių šalutinių efektų neturėtumėte jausti. Kita vertus, kai kurie pacientai gali jausti lengvą svaigulį po procedūros. Jeigu taip yra nutikę praeityje, svarbu apie tai pranešti jus aptarnaujančiam specialistui, kurie Jumis pasirūpins bei suteiks reikiamą pagalbą. Aišku, kad po kiekvienos procedūros liks nedidelė, adatos paliktos žaizdos, tačiau jos nėra labai baisios, nes dažniausiai išnyksta vos per keletą dienų.

Po kiekvienos tokios procedūros, mėginiai yra specialiai pažymimi su paciento vardu ir kitomis svarbiomis, dažniausiai su sveikata susijusiomis, detalėmis. Po to jie yra siunčiami į laboratoriją, kurioje bus peržiūrėti su specialia įranga ar cheminėmis medžiagomis (viskas priklauso nuo testo tipo) ir po to rezultatai yra grąžinami atgal į kliniką ar pas gydytoją. Kai kurie iš jų gali būti gaunami per keliasdešimt minučių, o kai kurių gali tekti palaukti keletą dienų ar net keletą savaičių. Aišku, kad apie visa tai bus pranešta pacientui ir po to bus suderintas jau sekantis apsilankymas.

Kadangi, rezultatai ar jų laukimas gali sukelti stresą ar kitus nemalonius jausmus, rekomenduojama kartu su savimi pasiimti draugą ar šeimos narį.

Plačiau apie šią procedūrą galima pasiskaityti čia: https://www.testamide.lt