Patarimai, tinkamai burnos higienai

pagal | 2022-05-03

Ar į jūsų kasdienius planus įeina burnos priežiūra? Nuolatinė burnos priežiūra yra gyvybiškai svarbi jūsų bendrai savijautai. Dantų higiena susideda iš dantų ir dantenų valymo. Tinkama burnos priežiūra padeda išlaikyti sveikus dantis, sveikas dantenas ir gaivų burnos kvapą. Sužinokite, kaip pradėti dieną laikantis geros burnos higienos, vadovaudamiesi šiais patarimais.

Tinkamos burnos higienos instrukcija

Pasak odontologų, burnos priežiūra yra gyvybiškai svarbi jūsų dantims ir dantenoms, o prasta burnos sveikata gali turėti įtakos jūsų bendrai savijautai ir yra ligų, tokių kaip širdies ligos ir diabetas, rizikos veiksnys. Štai keletas burnos higienos patarimų, kuriuos verta išbandyti:

1) Valykite dantis šepetėliu bent du kartus per dieną, po dvi minutes.

2) Kasdien valykite tarpdančius, naudodami dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius ar siūlų krapštukus. Įsitikinkite, kad nepraleidžiate nė vieno dantų.

3) Naudokite dantų pastą arba burnos skalavimo skystį, kuriame yra fluoro.

4) Du kartus per metus apsilankykite pas odontologą profilaktiniam patikrinimui.

5) Laikykitės savo odontologo gydymo plano ir dantų higienisto burnos higienos rekomendacijų.

Turėdami sveikus dantis ir dantenas atrodysite ir jausitės geriau, o vėliau sutaupysite pinigų sveikatos priežiūros išlaidoms.

Pasitarkite su savo dantų higienistu apie burnos higieną. Jei pastebėjote, kad dantenos kraujuoja, skausmingos arba jautrios ir patinusios, kreipkitės į odontologą. Jūsų odontologas arba dantų higienistas gali pateikti rekomendacijų dėl priežiūros namuose, įskaitant tinkamų dantų valymo metodų, burnos higienos produktų ir galimų gydymo būdų.

Geriausias dantų valymo būdas dantų šepetėliu vos 3 žingsniais:

1) Šepetėlį pakreipkite 45° kampu link dantenų ir švelniai valykite šepetėliu nedideliais sukamaisiais judesiais priekinius ir užpakalinius dantų paviršius.

2) Švelniai nuvalykite viršutinį paviršių trumpais judesiais pirmyn ir atgal.

3) Pagerinkite burnos kvapą, švelniai nuvalydami liežuvio paviršių.

Geriausias tarpdančių valymo metodas dantų siūlu vos 3 žingsniais:

1) Naudokite 18 colių dantų siūlą.

2) Įkiškite siūlą tarp dviejų dantų. Būkite atsargūs, kad nesužeistumėte dantenų. Apvyniokite siūlą aplink dantį, suformuodami C formą.

3) Švelniai stumkite siūlą aukštyn ir žemyn išilgai vienos danties pusės, tada pakartokite, pakeisdami C formą į kitą dantį.

 

Profilaktinė priežiūra, t. y. tinkamas dantų valymas šepetėliu ir dantų siūlu, gali padėti išvengti dantenų uždegimo ar ligų joms dar neišsivystant. Kasdienė burnos higiena skatina gerą burnos ir bendrą sveikatą, be to, tai yra esminė savęs priežiūros dalis.