Ar verta rinktis dantų implantus?

pagal | 2022-10-11

Pasirinkti dantų implantus yra svarbus sprendimas. Tai ne tik nemaža investicija, bet ir operacija, reikalaujanti daug laiko atsigauti. O ką jau kalbėti apie diskomfortą, kuomet turime iškęsti skausmus. Taigi, ar verta ja pasinaudoti? Tai yra dažnas mūsų skaitytojų klausimas.

Priimant sprendimą dėl dantų implantų reikia apsvarstyti daugybę veiksnių.

Dalykai, kuriuos reikėtų nepamiršti:

1. Jie tinka ne visiems.

Jei turite sveikas dantenas ir pakankamą žandikaulio kaulų tankį, tai gali būti tinkamas sprendimas. Tačiau jei sergate periodonto ligomis arba turite kitų sveikatos sutrikimų, kurie turi įtakos dantenoms ir kaulams, dantų implantai jums gali būti netinkamas pasirinkimas.

2. Tai yra ilgalaikė investicija.

Nors pradinė dantų implantų kaina gali būti didesnė nei kitų dantų keitimo būdų, pavyzdžiui, protezų, tačiau jie skirti naudoti visą gyvenimą. Tačiau svarbu nepamiršti, kad dantų implantų sėkmė priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, dantenų ir kaulų sveikatos. Prieš dantų implantavimo operaciją būtinai aptarkite dantų implantų riziką ir naudą su savo odontologu.

3. Reikalauja chirurginės procedūros.

Implantas chirurginiu būdu įstatomas tiesiai į žandikaulio kaulą. Tai reiškia, kad kyla infekcijos ir kitų su operacija susijusių komplikacijų rizika. Rinkitės tik daug patirties turinčius ir patikimus specialistus.

4. Reikalingas rebilitacinis laikotarpis.

Po dantų implantavimo operacijos gali prireikti kelių mėnesių, kol implantai susilies su žandikaulio kaulu ir dirbtiniai dantys turi būti pridedamas. Tai reiškia, kad atsigavimo laikotarpiu turėsite būti kantrūs.

5. Kainuoja nemažus pinigus.

Kadangi dantų implantai laikomi kosmetine procedūra, jų paprastai nekompensuoja sveikatos draudimas. Prieš implantacijos operaciją būtinai apgalvokite savo finansines galimybes. Atminkite, jog po operacijos bus reikalingi reguliarūs vizitai pas odontologus. O tai sudarys nemažas pinigų sumas. Tai itin svarbu, jei turite ribotą biudžetą ar didelius įsipareigojimus.

Kokią informaciją reikia pateikti odontologams?

Odontologams turėtumėte pateikti išsamią ligos istoriją. Tai padės jiems nustatyti, ar dantų implantai jums tinka. Būtinai praneškite jiems apie bet kokias turimas ligas ir vartojamus vaistus, nes jie gali turėti įtakos implantavimo operacijos sėkmei.

Trumpai tariant, dantų implantų pasirinkimas yra sprendimas, kurio nereikėtų priimti lengvabūdiškai. Prieš priimdami galutinį sprendimą būtinai pasverkite visus „už” ir „prieš”. Ir nepamirškite pasikonsultuoti su savo odontologu, kad įsitikintumėte, jog dantų implantai jums yra geriausias pasirinkimas.