Baidarių nuoma geromis sąlygomis: tai – daugiau nei vasariška pramoga

pagal | 2022-02-25

Baidarės Aukštaitijoje ir kituose Lietuvos regionuose yra vienas populiariausių lietuvių užsiėmimų, siekiant laiką praleisti gamtoje. Kuo ypatinga ši veikla ir ar baidarėmis plaukioti verta tik vasarą?

Baidarių privalumai kūnui ir mintims

Baidarės Aukštaitijoje ir kitur džiugina ne tik dėl puikaus kraštovaizdžio ir gerų emocijų plaukiant su artimaisiais. Šis sportas yra tinkamas visai šeimai ir labai naudingas sveikatai.

Konkreti nauda sveikatai akivaizdi. Gydytojų teigimu, baidarės gerina širdies darbą ir kraujagyslių sistemos veiklą. Reguliarūs plaukimai didina ištvermę, stiprina raumenis, ypač nugaros, rankų, pečių ir krūtinės srityje, pastoviai judinant irklus. Taip pat ilgainiui padidėja liemens juostos ir kojų jėga. Tai gali padėti sumažinti svorį, padailinti kūno linijas. Taigi, malonus nuovargis po plaukimo suteikia nemažai naudos fizinei sveikatai.

Beje, baidarių nuoma naudinga ir emocinei sveikatai. Baidarės dažniausiai yra komandinė veikla, tai stiprina tarpusavio ryšį, didina komandiškumą, gerina bendravimo įgūdžius. Šis sportas didina koncentraciją, leidžia geriau sutelkti dėmesį. Tai padeda ne tik leidžiant laiką gamtoje, bet ir atliekant kasdienius darbus.

Svarbu ne oras, o pasiruošimas

Lietuviams baidarių nuoma dažniausiai siejasi su vasaros sezonu, kuomet orai maloniai šilti ir baidarių plaukimą galima derinti su iškylomis gamtoje, maudynėmis upėje. Vis dėlto, šios veiklos entuziastai akcentuoja, kad vasara toli gražu nėra vienintelis sezonas mėgautis baidarių teikiamais malonumais. Svarbiausia, anot ekspertų – tinkamas pasiruošimas bet kokioms oro sąlygoms.

Plaukiant šaltesniu metu laiku, pavyzdžiui, rudenį, žavi spalvingi medžių peizažai ir galima patirti neišdildomų įspūdžių. Tiesa, baidarės Aukštaitijoje ir kituose Lietuvos regionuose šaltuoju metų laiku reikalauja atitinkamo planavimo. Svarbu apsirengti sluoksniais, dėvėti neperšlampamus drabužius. Termosas su karšta arbata, maistas ir užkandžiai taip pat yra puiki išeitis. Nepamirškite apsisaugoti nuo vėjo ir lietaus, taip pat turėkite telefoną: tai pravers nenumatytais atvejais. Nekeliaukite vieni, į smagią išvyką šaltesniu metų laiku būtinai pasikvieskite bendraminčių.

Visa kita – tik detalės. Aišku viena: baidarių nuoma gali būti aktuali kone visus metus!