Burnos irigatoriai: Kuo jie yra naudingi?

pagal | 2021-09-10
irigatorius

Irigatorių privalumai ir trūkumai

irigatorius

Nors žinome, kad dantų siūlas yra esminė geros burnos higienos rutinos sudedamoji dalis, praktiškai tai gali būti nepatogu, užimti daug laiko ir kartais net sukelti dantenų kraujavimą. Įprasti dantų siūlai dirgina jautrias dantenų vietas ir sunku prieiti prie tolimesnių burnos vietų. Dėl šių priežasčių daugelis žmonių įprastą dantų siūlą pakeičia burnos irigatoriumi. Šie prietaisai, veikia purkšdami aukšto slėgio vandens pliūpsnius, kurie pašalina tarp dantų patekusias maisto liekanas ir nuplauna bakterijas nuo dantų paviršiaus. Taigi, kokie yra irigatoriaus privalumai ir trūkumai ir kaip jie suderinami su tradiciniais dantų siūlais?

Irigatoriai – Privalumai

  • Šis įrenginys yra puikus būdas pasiekti sunkiai prieinamas vietas, kai burnoje yra breketai, implantai, vainikėliai.
  • Tai yra švelnesnis būdas valytis tarpdančius, jei turite jautrias dantenas ar dantenų ligų. Vandens srovė neįpjaus į dantenas ir neleis joms kraujuoti, kaip kartais gali padaryti dantų siūlas. Burnos irigatorius gali išplauti maistos likučius, apnašas iš gilių, sunkiai pasiekiamų vietų.
  • Šis įrenginys taip pat yra naudingas, jei sergate artritu arba jei jums sunku naudotis dantų siūlu burnoje.

Trūkumai

  • Pirmasis iš dviejų pagrindinių trūkumų yra tas, kad irigatoriai yra brangesni nei įprasti dantų siūlai. Pats įrenginys gali kainuoti iki 100 eurų, neįskaitant papildomų prietaiso galvučių, kurias reikia keisti kas 3–6 mėnesius. Taip pat įrenginia dažnai užima daug vietos ir nėra mobilūs, o įprastas dantų siūlas užima mažai vietos ir jį galima nešiotis visur, paprasta įsidėti į kelionę.
  • Antrasis trūkumas yra tas, kad vandens srovė tiesiog nėra tokios veiksminga, kad pašalintų apnašas, kaip įprastas dantų siūlas. Apnašos yra elastingos; jos prilimpa prie dantų ir yra sunkiai pašalinamos. Burnos irigatoriai veikia skalavimo metodu, tai gali palikti lipnias apnašas – dantų siūlas fiziškai nuplėšia apnašas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad nors įrodyta, jog irigatoriai pašalina, maisto likučius ir bakterijas, jie neturėtų būti naudojami kaip senų gerų dantų siūlų pakaitalas. Tiesą sakant, gera dantų valymo procedūra yra tokia: pirmiausia naudokite dantų siūlą, kad pašalintumėte įstrigusias daleles ir lipnias apnašas, o tada naudokite burnos irigatorių, kad išplautumėte maisto likučius iš burnos.

Tekstas paruošė rašytojai, patalpino PazinkEuropa komanda