Daržovių auginimas: česnakai, svogūnai, pomidorai, agurkai ir kitos daržovės

pagal | 2022-01-10

Daržovių auginimas: česnakai, svogūnai, pomidorai, agurkai ir kitos daržovės

Apie daržovių naudą mūsų organizmui galima kalbėti labai ilgai, tačiau ar tikrai kiekvienas iš mūsų vartojame pakankamai šviežių daržovių? Be abejo, kai kurie iš jūsų tikriausiai ims teigti, kad šiandien nėra galimybės įsigyti šviežių ir ekologiškų daržovių, tačiau nors iš tikrųjų kartais tai padaryti yra pakankamai sudėtinga, šiandien rinkoje atsiranda vis daugiau parduotuvių, kurios prekiauja šviežia ir ekologiška produkcija. Kita vertus, tai tikrai nėra vienintelis galimas pasirinkimas, kuriuo mes galėtume pasinaudoti.

Nereikia pamiršti ir savo pačių daržo, kurį jūs galite puoselėti ir prižiūrėti – tiek savo sode, nuosavo namo kieme ar netgi daugiabutyje esančio buto balkone. Tiesą sakant, sprendimų yra daugybė ir visus juos galima labai nesunkiai pasitelkti. Tuomet tiek česnakai, tiek ir svogūnai, pomidorai, agurkai ar bet kurios kitos daržovės galės augti jums tiesiai po ranka ir jūs visuomet žinosite, kad tai, ką užsiauginsite, bus visiškai ekologiška ir sveika.

Sėklų pasirinkimas

Pasėti ar pasodinti daržoves ir jas užauginti yra tik dalis darbo. Galbūt tai yra sunkiausia ir labiausiai laikui imli šio darbo dalis, bet viskas prasideda ne nuo to. Pradžia yra sėklų pasirinkime, nes nuo pasirinkų sėklų priklausys jūsų derlius ir jo priežiūra. Nemanykite, kad nusipirkus naują, prieš tai neauginą daržovių rūšį, jūs galėsite aklai pritaikyti anksčiau ir kitai rūšiai taikytas priežiūros priemones. Kartais auginimo ir priežiūros skirtumai gali būti minimalūs, o kartais gali būti ir labai dideli.

Todėl jei nusprendėte auginti daržoves ir neturite didžiulės jų auginimo patirties, yra rekomenduojama sėklų parduotuvėje pasirinkti tokias sėklų rūšis, kad jas būtų lengva prižiūrėti ir būtų nesunku surasti reikiamą informaciją apie atitinkamos rūšies daržovės auginimą. Jei sėklas perkate internetu, svarbu, kad parduotuvės atstovai galėtų jus pakonsultuoti rūpimais klausimais.

Daržovių auginimas

Pačių daržovių auginimas labai priklausys nuo pasirinktos sėklų rūšies, net jei pagrindiniai principai išliks tie patys. Bet sėklų pakuotė nesuteiks informacijos apie tai, kaip tiksliai prižiūrėti sudygusį augalą, todėl rinkitės tik tokią rūšį, kurią žinosite kaip prižiūrėti. Arba apie kurios priežiūra galėsite nesunkiai rasti informacijos jums suprantama kalba, nes yra įprasta, kad naujos, inovatyvios rūšys tiesiog neturi pakankamai informacijos apie jų auginimą lietuvių kalba.

Ką būtina žinoti?

Tuo tarpu, jei jūs visu tuo dar niekuomet iki šiol neužsiėmėte ir net nenumanote, kaip visą tai galėtumėte patys atlikti, galite būti visiškai tikri, kad šiandien į visus jums iškylančius klausimus atsakymus gali pateikti internetas. Jei turite bet kokio pobūdžio klausimą, galite nedelsdami pasinaudoti internetine paieškos sistema ir suradus daržininkystės tematikos informacinius internetinius tinklalapius juose apsilankyti (agrochema.lt, sodininku.info ir kt.). Tai jums padės pagilinti savo žinias šioje srityje ir suprasti, kas galėtų veikti geriausiai. Be to, jei jūs naudojatės populiariausiais socialiniais tinklais, taip pat galite labai nesunkiai surasti žmones, kurie yra pakankamai patyrę daržininkai ir gali jums atsakyti į įvairius klausimus, nukreipiant jus teisinga linkme.

Tiesą sakant, šiuolaikinėje rinkoje yra labai daug įvairių sprendimų, kuriuos tikrai nesudėtinga pasitelkti. Ką jau kalbėti apie išmanius daržus, kuriuos jūs galite įsirengti savo pačių namuose. Visa tai rodo, kad dabartinis vartotojas turi labai didžiulę pasirinkimo laisvę ir gali pasirinkti būtent tai, kas geriausiai atitinka jo konkrečią situaciją ir numatytus tikslus, tokiu būdu užsiauginant šviežias, skanias ir ekologiškas daržoves.