Dažniausiai užduodami klausimai apie šunų maistą:

pagal | 2022-08-05

Dažniausiai užduodami klausimai apie šunų maistą:

Šuo yra labai svarbus naminis gyvūnas. Jis mėgsta linksmintis, o kartu ir tarnauja kaip apsauga nuo vagių. Be to, šuo yra geriausias draugas žmogui. Todėl reikia atkreipti dėmesį į tai, kokį maistą jam duodate. Kaip rūpinatės jo mityba, apie tai ir pasikalbėsime šiandienos straipsnyje.

Patarimai kaip atrasti tinkamą maistą šuniui:

  1. Pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Jis gali patarti, kokį maistą pirkti pagal jūsų šuns tipą ir amžių. Galbūt Jūsų šuo yra alergiškas tam tikram maisto tipui? Ar jis bus sunkiai virškinamas?
  2. Atkreipkite dėmesį į tai, kokie ingredientai yra maiste. Ingredientų sąrašas turi būti trumpas ir suprantamas.
  3. Pirkite iš patikimų parduotuvių ir prekių ženklų. Vienas geresnių pasirinkimų Advance prekės ženklas.
  4. Pirmenybę teikite plastikiniuose indeliuose ir aliuminio folijos pakuotėse.
  5. Patikrinkite, koks yra maisto kvapas. Tinkamas maistas turi gerą kvapą.
  6. Geras ir tinkamas maistas gali būti brangus. Bet ne visada brangesnis maistas yra geriau.
  7. Pasikalbėkite su kitais šunų savininkais. Jie gali patarti, kokį maistą pirkti savo šuniui.

Populiariausi šunų maisto skoniai yra šie: Ėriena. Vištiena, Jautiena, Lašiša. Nebijokite eksperimentuot, kad rastumėte tinkamiausią skonį Jūsų šuniui. Svarbiausia, kad Jūsų šuo būtų sveikas ir laimingas.

Kiek galioja šuns maistas?

Šuns maistas gali būti galiojantis nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Tai priklauso nuo to, kokio tipo maistą Jūs pirkote. Pavyzdžiui, kai kurie gaminiai galioja tik kelias dienas, o kai kurie sausi gaminiai gali būti galiojantys keletą mėnesių. Tačiau patariama maistą sunaudoti per kelis mėnesius, kad jis liktų skanus. Tad neverta prisipirkti jo  per daug.

Kaip pasirinkti tinkamą indą šuniui?

Indas, kuriame bus laikomas šuns maistas, turi būti patvaresnis. Tai gali būti metalinis arba plastikinis indas. Tačiau svarbu, kad indas nesulūžtų, kai šuo jį apvers. Be to, patariama įsigyti atskirą indą vandeniui.

Ar šunims reikia vitaminų?

Daugelis žmonių teigia, kad sveikiems šunims nereikia vitaminų. Tačiau jų trūkumas gali sukelti sveikatos problemų, todėl patariama kreiptis į gydytoją. Profesionaliai konsultacijai.

Ar yra kokių nors saugumo taisyklių, kurių reikia laikytis?

Taip. Svarbu užtikrinti, kad visada būtų galima uždaryti šuns maisto indą. Tai gali apsaugoti nuo vabzdžių, pelėsių ir kitų nepageidaujamų dalykų.

Taip pat svarbu laikytis higienos. Būtina reguliariai plauti rankas, kai jomis liečiate maistą, reguliariai valyti dubenėlį.