Detoksikacija gydant alkoholizmą

pagal | 2022-08-03

Detoksikacija gydant alkoholizmą

Detoksikacija yra vienas pirmųjų alkoholizmo gydymo etapų. Alkoholio abstinencija gali būti labai pavojingas procesas, todėl detoksikacija turi būti atliekama prižiūrint gydytojui. Detoksikacija paprastai atliekama ligoninėje arba reabilitacijos centre, kur pacientai gali būti atidžiai stebimi ir palaikomi viso proceso metu. Po detoksikacijos pacientai dažnai pradeda gydymą nuo alkoholizmo, kuris gali apimti individualią terapiją, grupinę terapiją ir (arba) medikamentinį gydymą

Detoksikacija – itin svarbus procesas alkoholizmo gydyme!

Detoksikacija nuo alkoholio gali būti sunkus ir pavojingas procesas. Alkoholio abstinencijos simptomai gali būti nerimas, drebulys, prakaitavimas, pykinimas, vėmimas, greitas širdies plakimas ir traukuliai. Šie simptomai kartais gali baigtis mirtimi. Dėl šios priežasties svarbu, kad detoksikacija nuo alkoholio būtų atliekama tik su atitinkama priežiūra.

Kur kreiptis?

Yra dviejų pagrindinių detoksikacijos programų tipų: stacionarinės ir ambulatorinės Stacionarinės programos vykdomos ligoninėje arba reabilitacijos centre, kur pacientus atidžiai stebi medicinos personalas. Dažnai tai yra geriausias pasirinkimas žmonėms, kurie patiria stiprius alkoholio abstinencijos simptomus Ambulatorinės programos leidžia pacientams gydytis namuose. Tai gali būti geras pasirinkimas žmonėms, patiriantiems lengvesnius alkoholio abstinencijos simptomus.

Kas vyksta detoksikacijos metu?

Detoksikacijos metu pacientams paprastai duodami vaistai, padedantys įveikti alkoholio abstinencijos simptomus. Jiems taip pat gali būti teikiama kita pagalba, pavyzdžiui, terapija ir konsultacijos. Detoksikacija paprastai trunka kelias dienas, nors kartais gali užtrukti ir ilgiau. Po gydytoju arba alkoholikų konsultantu ir aptarkite, kokia detoksikacijos programa jums tinka.

Po detoksikacijos?

Sėkmingai baigę detoksikaciją, daugelis žmonių pradeda gydytis nuo alkoholizmo. Tai gali būti individualus gydymas, grupinė terapija ir (arba) gydymas vaistais. Jei kovojate su alkoholizmu, jums galima padėti. Pasikalbėkite su gydytoju arba alkoholio konsultantu ir pradėkite sveikimo kelią.

Alkoholizmą gydyti būtina kuo anksčiau!

Ankstyvas gydymas gali padėti užkirsti kelią šių problemų atsiradimui. Yra daug įvairių alkoholizmo gydymo būdų, todėl pasitarkite su gydytoju arba alkoholio konsultantu ir išsiaiškinkite, kokios galimybės jums geriausiai tinka. Neatidėliokite pagalbos! Jei jūs arba jūsų pažįstamas asmuo kovoja su alkoholizmu, nelaukite, kol gausite pagalbą.