Emocijų centras: kokios psichologinės problemos dažniausiai aplanko šiuolaikinį jaunimą?

pagal | 2023-01-26

Šiandieninis skubantis, daug galimybių siūlantis ir be galo atviras pasaulis neretai sukelia ir tokias psichologines problemas, apie kurias žmonės prieš 20 metų net negalvojo. Emocijų centras pastebi, kad vis daugiau jaunų žmonių kreipiasi į specialistus ieškodami atsakymų į savo vidinius išgyvenimus ar priėjus kryžkelę pasirinkimų kelyje. Džiugu, jog kalbėti apie psichologinius išgyvenimus darosi vis mažiau tabu. Dažnai kiekviena problema yra individualizuojama, tačiau tai, kad esame unikalūs, nereiškia jog susiduriame su skirtingomis problemomis. Emocijų centras pasakoja, apie pagrindines bėdas, su kuriomis susiduria šiuolaikinis jaunimas.

Greitas gyvenimo tempas

Nuolat tobulėjančios technologijos, nauji atradimai, išradimai ir įvairūs metodai – viskas lekia ir bėga taip greitai, kad kartais darosi sunku viską pasivyti. Su šia problema susiduria daug jaunų žmonių, nes tendencijų sekimas tampa privalumu profesiniame gyvenime. Nori pasiekti daug? Turi skubėti kol kažkas nepadarė to pirmas. Ir toks socialinis spaudimas dažnai slegia jaunuomenę. Emocijų centras pasakoja, kad patiriamas aplinkos spaudimas dažnai įvaro per aukštai keliamus standartus, kurių laikytis sunku, o taip sutrinka ir psichologinė sveikata.

Atviras pasaulis – daugybė pasirinkimų

Studijuoti Lietuvoje ar užsienyje? Jei užsienyje, tai kokioje šalyje? O gal geriau pasirinkti darbą? Jei taip, kokį? Tokie ir panašūs klausimai dažnai užklūpsta mokyklą baigiančius ir suaugusiųjų gyvenimą pradedančius žmones. Kai pasaulis siūlo tiek galimybių, savęs atradimas tampa sunkia misija. Dėl to Emocijų centre dažnai apsilanko jaunimas, kurie nežino, ką jie nori daryti, kur jie nori būti ir ko jie nori siekti. Nors dažnas suaugęs žmogus pasakys, kad tai normalu jauname amžiuje, tačiau savęs paieškos gali užsitęsti. O kai žmogus negali atrasti savęs, gali prasidėti ir emociniai sunkumai, nusivylimai.

Santykis su savimi ir kitais

Emocijų centras išskiria ir dar vieną problemą, kuri dažnai užklumpa jaunus žmones. Tai yra santykių kūrimas. Tai apima ne tik romantinius santykius, bet ir draugystes bei partnerystes. Ši problema dažniausiai išryškėja dėl vaikystėje ar jaunystėje patirtų traumų, kurios sukelia nepasitikėjimą savimi ir kitais. Susiduriant su tokia problema Emocijų centras sako, kad svarbiausia yra išaiškinti viso to šaknis ir atrasti tinkamų būdų su tuo susitvarkyti. O traumos formavimasis gali būti prasidėjęs labai anksti. Pavyzdžiui, neturėjus artimo ryšio su šeima. Arba kiek vėliau – patirtos patyčios, kurios verčia atsiriboti nuo kitų.

Nors jauni žmonės ir susiduria su įvairiomis problemomis, vis daugiau jų ieško būdų kaip jas išspręsti. Vienas iš tokių būdų – pokalbis su psichologu.