Endokrinologo darbo sritis. Ką jis veikia?

pagal | 2022-11-10

Nors kiekvienas medikas yra svarbus, tačiau galima akcentuoti, kad endokrinologas yra vienas svarbiausių, kadangi jis daugiausia dirba su žmogaus hormonais. O jie veikia visą mūsų kūną.

Tiesa, šios sferos specialistai yra atsakingi už daugiau žmogaus kūno peripetijų. Tai ir aptarsime straipsnyje.

Tai yra specialistas, kuris padeda geriau suprasti Jūsų hormonus ir tuo pačiu – kas juos veikia. Tai yra labai plati sąvoka ir reikia dažnai atlikti labai daug tyrimų, kurie padeda ne tik geriau suprasti hormonus apskritai, tačiau tą situaciją, kuri yra pas žmogų kūne.

  • Skydliaukė.

Dažniausiai kalbant apie skydliaukę yra minimos moterys, kadangi joms hormonai „maišosi“ kur kas labiau ir skydliaukė turi labai daug darbo. Geras endokrinologas dažniausiai pirmiausia ir tiria skydliaukę, kuri yra atsakinga už daugelį procesų, kurie yra mūsų kūnuose. Svarbu, kad būtų ištirta kuo daugiau veiksnių, kurie gali veikti organizmą.

  • Antinksčiai.

Tai yra liauka, kurioje yra daug hormonų atsakingų u- maisto medžiagų pusiausvyrą. Taip pat ji padeda užtikrinti, kad streso metu visi organai veiktų tinkamai, galiausiai, kad žmogaus kraujo spaudimas būtų toks, kokio reikia organizmui, taigi, reguliuoja jį. Nors ši liauka taip pat dalyvauja ir lytinių hormonų gamyboje, tačiau ne taip intensyviai kaip kiti hormonai esantys kitose organuose. Ši liauka yra tiriama net ir tokiu atveju, kai žmogus skundžiasi dideli plaukuotumu arba spuoguotumu.

  • Hipofizė.

Skydliaukei „vadovauja“ maža liauka, kuri yra smegenyse. Tai yra hipofizė, kuri veikia beveik visą mūsų kūną. Žinoma, visi organai yra susiję vieni su kitais, tad tik tokiu atveju, kai visi funkcionuoja tinkamai – žmogus gerai jaučiasi. Ši liauka taip pat yra atsakinga už tai – kaip mes augame, kokiu tempu. Natūralu, kad svarbiausia savo darbą ji atlieka vaikystėje, kai žmogus bręsta.

Jeigu ieškote specialisto – visada siūlome rinktis privačias klinikas, kadangi jos dažniausiai gaunama profesionalesnė konsultacija, kurios metu ne tik atliekami tyrimai, tačiau ir paaiškinama pacientui – kaip ateityje galima užkirsti kelią ligoms.