Gintariniai karoliai vaikams dygstant dantukams

pagal | 2022-12-09

Dygstantys dantys — ne tik mažyliams, bet ir jų tėveliams skaudi tema. Bemiegės naktys, riksmai ir ašaros — tokiu metu sunerimę tėveliai pasirengę padaryti bet ką, kad tik palengvintų savo kūdikio kančias. Daugumai išsigelbėjimu tampa gintariniai karoliai vaikams.

Kas yra gintaras?

Gintaras dėl  unikalaus medaus atspalvio dar vadinamas saulės akmeniu. Manoma, jog gintaras sugeria saulės ir jūros energiją, todėl ir įgyja stebuklingų gydomųjų galių, kuriomis naudojosi ir naudojasi daugybė tautų.

Gintaras susiformuoja iš medžio sakų. Laikui bėgant sakai sustingsta ir akmenėja, virsdami šiltu, tvirtu akmeniu.

Gintaro kokybė ir vientisumas daugumoje priklauso nuo regiono, kuriame buvo išgautas. Vertingiausiu laikomas Baltijos gintaras, išsiskiriantis gražiu atspalviu ir dideliu patvarumu.

Gydomosios gintaro savybės

Šis akmuo dar prieš mūsų erą buvo aktyviai naudojamas įvairiausių negalių gydymui. Jis buvo paplitęs senovės Romoje, gintarą labai vertino graikai. Tačiau gydymas — ne vienintelė sritis, kur buvo naudojamas gintaras. Be to, žmonės tikėjo kad šis akmuo būtinai jiems padės kovoti su piktosiomis dvasiomis. Šių laikų gydytojai įsitikinę, gintaras pasižymi šiomis gydomosiomis savybėmis:

  • gerina metabolizmą;
  • slopina uždegiminius procesus;
  • padeda normalizuoti spaudimą;
  • šalina iš organizmo toksinus ir kenksmingas medžiagas;
  • pagerina skydliaukės veiklą;
  • padeda apsivalyti odai ir normalizuoja jos spalvą;
  • padeda sergant sąnarių ligomis;
  • gerina imuninės sistemos veiklą;
  • palaiko normalų nėštumą;
  • neutralizuoja alkoholio poveikį organizmui.

Kokiu tikslu mažiems vaikams dedami gintariniai karoliai

Tai kaip vis tik naudotis gintaru, kad gautume rezultatą? Labiausiai paplitęs variantas — šį natūralų papuošalą nešioti kuo arčiau kūno.

Gintariniai karoliai kudikiams naudingi gydomosiomis jų pagrindinės gaminimo žaliavos savybėmis.

Šiuo atveju pagrindinė aktyvioji medžiaga yra gintaro rūgštis. Ji itin plačiai naudojama kosmetikoje ir medicinoje, įeina į biologiškai aktyvių papildų sudėtį, kurie teigiamai įtakoja kraujo sudėtį bei imunitetą.

Vaikiški gintariniai karoliai padeda prisotinti organizmą šia naudinga medžiaga. Ji palaipsniui prasiskverbia į organizmą, švelniai įtakodama visus organus ir besivystančio organizmo sistemas.

Daugumai mamų labai svarbu, kad jų mažylių kaklą puoštų gintaro karoliai, ir tam yra logiškas paaiškinimas. Be bendrų gydomųjų savybių gintaras kūdikiams itin naudingas, kai dygsta dantukai, kadangi šis saulės akmuo pasižymi kai kuriomis ypatingomis savybėmis:

  • natūralus adaptogenas — kadangi gintaras yra natūralus adaptogenas, jis padeda geriau atlaikyti stresą ir vaikas mažiau serga, stipriau miega ir elgiasi bei jaučiasi nepalyginamai ramiau. Pradėjus dygti dantukams gintarinius karolius segintis mažylis bus mažiau irzlus ir kaprizingas;
  • nėra skausmo — natūralaus akmens karoliai pasižymi nuskausminamuoju poveikiu, todėl lengviau iškęsti dygstančių dantukų keliamą skausmą;
  • gerina imunitetą — paprastai dantų dygimo periodu vaikai dažnai serga, tai aiškinama nusilpusia imunine sistema, o gintaras stabilizuoja imunitetą ir apsaugo mažylį nuo daugelio ligų;
  • nėra kontraindikacijų ir šalutinio poveikio — papuošalas absoliučiai natūralus, tad jį galima naudoti nuolat.

Kaip turi būti pasirenkami gydomieji gintaro karoliai mažyliui, kad pasirinkimas būtų teisingas

Dauguma nelaimingų atvejų, kurių priežastis – vaikiski gintaro karoliai, įvyksta tik dėl neteisingo jo parinkimo. Pati didžiausia tėvų klaida – patiems gaminti šį naudingą papuošalą arba panaudoti suaugusiems skirtą aksesuarą. Vaikiški gintariniai karoliai turi būti pasirenkami protingai, būtina atkreipti dėmesį į šiuos svarbius momentus:

  • gintaro apdorojimas. Karoliukai turėtų būti ganėtinai stambūs ir labai gerai nušlifuoti, kad nepažeistų švelnios kūdikio odelės;
  • aksesuaro ilgis. Karoliai turi gerai priglusti prie odos, tačiau „nesmaugti“ mažylio. Tarp papuošalo ir vaiko kaklo turi laisvai tilpti 2-3 pirštai. Tokiu būdu garantuojamas maksimalus terapeutinis efektas ir minimizuojasi rizikos – vaikas burnyte negali pasiekti papuošalo;
  • siūlas. Geriausias variantas – storas šilko (kartais kaproninis) siūlas. Labai gerai, jeigu yra karoliukus vienas nuo kito atskiriantys mazgeliai. Net jei karoliai nutrūktų (kas labai mažai tikėtina), nuo siūlo daugiausia nusprūstų vienas karoliukas. Ant valo suverti karoliai – toli gražu ne idealus variantas: teoriškai jis gali pažeisti švelnius vaiko kūno audinius;
  • užsegimas. Egzistuoja du geriausi variantai: užsegimai iš minkšto plastiko ir pagaminti iš paties gintaro. Bet kuriuo atveju sveikintinas užsukamas užsegimas, kadangi, kai jis būna užsegtas, pats užsegimo mechanizmas pilnai paslėptas gintaro viduje. Jokio metalo ir kitų pavojingų medžiagų!
  • Apmaudu, tačiau šioje srityje vis dar egzistuoja labai daug klastočių. Pavyzdžiui, sustingusi epoksidinė smala neįgudusiai akiai labai panaši į gintarą. Jūs visuomet turite teisę pareikalauti sertifikato, juk kalbame apie jūsų vaiko sveikatą.

Šios paprastos taisyklės padės jums naudotis gintaru nerizikuojant vaiko gyvybe ir sveikata.

Naudojimosi taisyklės ir saugumo priemonės

Kai kurie šaltiniai rekomenduoja duoti vaikams pagraužti stambius neapdoroto gintaro gabalus. To darytu jokiu būdu nederėtų. Pirmiausia, vargu, ar jūs rasite pakankamai saugaus dydžio gintaro gabalą, antra, neapdoroto gintaro kraštai nesaugūs  mažylio dantenoms ir odai.

Galima periodiškai nuimti karolius nuo vaiko kaklo ir leisti mažyliui su jais pažaisti: ryškus žaisliukas neabejotinai patiks kūdikiui. Tačiau tai galima daryti tik akylai stebint suaugusiems, o nakčiai geriausia karolius apskritai nuimti ir padėti atokiau, kad išvengtume bet kokių atsitiktinumų.

Gintariniai karoliai vaikams – nauda dygstant dantukams

Nereikia pamesti galvos ir manyti, jo gintaras — panacėja nuo visų ligų. Be to, neverta tikėtis greito rezultato. Lygiai taip pat, kaip ir maisto papildai, jie turi būti naudojami bent keletą mėnesių. Gintaro karoliai nepadės, jei juos panešiosite porą dienų.

Teigiamus pokyčius vaiko elgsenoje ir savijautoje tėvai pastebi maždaug po poros mėnesių nuo to, kai ant vaiko kaklo pirmąsyk buvo užsegti gydomieji gintaro karoliai. Dėl šios priežasties daugelis mamų gintaro karolius savo vaikučiams užsega jau nuo 3-ų mėnesių amžiaus.

Ar verti dėmesio gintaro karoliai vaikams

Jei jūs tikite gydomąja natūralių akmenų galia – drąsiai pirkite: teisingai pasirinkus ir išmintingai naudojantis šis papuošalas tikrai nepakenks jūsų vaikui.

Jei nusprendėte, kad gintaro karoliai vaikams bus naudingi jūsų mažyliui dygstant dantukams ir nutarėte juos įsigyti, tai rekomenduojame tai padaryti internetinėje parduotuvėje KIDY.eu. Šioje interneto parduotuvėje pateikiamas platus vaikiškų karolių ir vėrinių iš natūralaus Baltijos gintaro asortimentas. Kataloge jūsų dėmesiui kokybiški sertifikuoti gintariniai karoliai kudikiams tiek berniukams, tiek mergaitėms, ir juos galima pradėti nešioti jau nuo trijų jūsų mažylio gyvenimo mėnesių.