Indukcinių ir dujinių kaitlenčių privalumai  

pagal | 2022-12-18

Kiekvienoje situacijoje dažniausiai turime daryti apsisprendimus pasirenkant vieną ar kitą dalyką. Lygiai tokia pati situacija yra tada, kai įsirenginėjame namus ar juos atnaujiname. Jeigu kalbėti konkrečiau apie virtuvę, vienas pagrindinių baldų, kuris yra privalomas, tai indukcinė arba dujinė kaitlentė, nes be jų, pasigaminti maisto nebūtų įmanoma. Tad šiame straipsnyje norime papasakoti daugiau apie indukcinių ir dujinių kaitlenčių privalumus, kad pasirinkimas būtų paprastesnis.

Indukcinių kaitlenčių privalumai

Indukcinės kaitlentės gali turėti nemažai funkcijų, juose galima užstatyti laiką, kur kas lengvesnis valdymas ir temperatūrų nureguliavimas, nes labai paprastai galima matyti skaičiukus ir kaitrą didinti arba mažinti. Jeigu namuose yra nedidelių vaikų ir jie labai dažnai mėgsta žiūrėti kaip jūs gaminate, pas dažną yra užrakinimo funkcija, kad vaikai negalėtų jų nureguliuoti, išjungti, įjungti ir panašiai. Dar vienas privalumas, kurį galima išskirti yra tas, kad jos sunaudoja mažiau energijos, tad ir sąskaitos už komunalines paslaugas bus mažesnės. Baigus ant jos gaminti maistą, ta vieta, kuri kaitino, ganėtinai greitai atvėsta, todėl sudaroma žymiai mažesnė tikimybė nusideginti, jeigu tą vietą netyčia priliesite.

Dujinių kaitlenčių privalumai

Kaip ir indukcinės kaitlentės, taip ir dujinės kaitlentės turi nemažai privalumų. Pirmoji yra ta, kad ant jų galima dėti beveik visus turimus puodus, keptuves ir panašiai, nes joms neturi būti specialus dugnas kaip indukcinėms kaitlentėms. Tad tokių virtuvės rakandų keisti tikrai nereikės. Dar gana reikšmingas teigiamas argumentas yra tas, kad dujos yra pigesnės, nei kad elektra, o tai ypač aktualu šiomis dienomis. Tad jeigu gaminate daug ir dažnai, galite netgi pasiskaičiuoti, kokia suma gali gautis, jeigu naudosite indukcinę arba dujinę kaitlentę. Jeigu indas ar keptuvė yra pastatoma ant gana didelės ugnies, tai praktiškai iš karto į jį galima dėti maistą ir kepti, nes ilgai laukti, kol įkais, tikrai nereikia. Prižiūrėti dujinę kaitlentę yra pakankamai paprasta, užtenka tik tinkamo valiklio ir valyti gana dažnai, jeigu gaminate daug, tad ji ilgai išliks kaip nauja.

Kurį variantą geriau pasirinkti?

Kaip matome, tiek vienas, tiek kitas variantas turi ganėtinai nemažai pliusų, tad ir sprendimas kiekvienam gali būti skirtingas. Žinant visas gerąsias savybes galima matyti, kurios yra labiau priimtinesnės jums patiems. Sprendimą reikia daryti atsakingai, nes toks daiktas yra nusiperkamas gana ilgam laikotarpiui, tad jau nuo pat pradžių jis turėtų jums patikti.