Ką daryti, kad pjūklų grandinės tarnautų ilgiau?

pagal | 2023-01-24

Tai pakankamai aktualus klausimas praktiškai kiekvienam. Kadangi būtent ši pjūklo dalis yra labiausiai besidėvinti ir anksčiau ar vėliau ją neišvengiamai tenka pakeisti. Tačiau visuomet yra būdų, kurie padės prailginti jos tarnavimo trukmę, o kartu ir sumažinti išlaidas. Kadangi naujas produktas, nors ir nėra labai brangus, tačiau kainuoja. Ir jį tikrai galima pirkti rečiau. Todėl labai svarbu pjaunant vengti bet kokio kontakto su kietesniu, negu medis paviršiumi. Prisilietimas prie akmens ar metalo gali akimirksniu sugadinti grandinę. Aišku, net ir tokiais atvejais ji gali būti pagaląsta bei sėkmingai naudojam toliau. Ypač, jeigu pažeidimai nėra labai ryškūs. Todėl norint, jog ši dalis tarnautų ilgiau teks nuolatos ja rūpintis bei galąsti. Kuo dažniau tą darysite, tuo ir pjovimas bus efektyvesnis. Be to periodinis galandimas žymiai paprastesnis, kadangi tam nereikia skirti tiek daug laiko.

Kur ieškoti naujos?

Jeigu jau nutiko taip, jog senoji grandinė negali atlikti savo funkcijos, neišvengiamai teks ją pakeisti. Bet tai pakankamai įprasta, ypač, jeigu pjauti tenka dažnai ir daug. Tokiu atveju ir pjūklų grandinės keičiamos atitinkamu periodiškumu. Jas galima rasti tiek kai kuriuose didesniuose prekybos centruose, tiek ir specializuotose parduotuvėse. Tačiau tikrai nebūtina kažkur vykti norint įsigyti šią detalę. Kadangi lygiai taip pat ji parduodama ir internetu. Todėl belieka apsilankyti internetinėje parduotuvėje bei išsirinkti tinkamą variantą, kas leis sutaupyti daugybę laiko. Kadangi internete labai lengvai galima atsirinkti detales pagal jų parametrus ir tuomet jau rinktis tik iš turimam pjūklui tinkančių variantų. Ir nereikia peržiūrėti viso jų asortimento. Kuris dažnu atveju internetinėse parduotuvėse bus ženkliai didesnis, negu įprastose prekybos vietose. Būtent todėl toks apsipirkimo variantas būtų pats praktiškiausias.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Svarbiausi bus keli pagrindiniai kriterijai, kuriais būtina vadovautis. Kadangi visos pjūklų grandinės gali būti kažkiek skirtingos. Todėl reikėtų atkreipti dėmesį į jų storį, plotį, žingsnį bei narelių skaičių. Tai turėtų būti pagrindiniai pasirinkimo kriterijai. Ir tik vėliau galima žiūrėti į gamintoją ar kainą. Kas irgi bus svarbu. Tačiau svarbiausia, jog nauja detalė tiktų turimam pjūklui bei galėtų atlikti savo funkciją. Todėl ir renkantis patariama vadovautis gamintojų rekomendacijomis.

Aišku, neretai dar kyla klausimas ar reikia rinktis originalią to paties gamintojo grandinę, ar galima pasižvalgyti ir į alternatyvas. Tuo labiau, kad analogiškų variantų yra tikrai nemažai. Ir jų kaina gali būti kažkiek žemesnė. Tačiau tai tikrai neturėtų būti siejama su kokybe. Todėl svarbiausias kriterijus yra tai, jog gaminys tiktų turimam pjūklui pagal savo parametrus. O gamintojas šioje vietoje jau nėra toks svarbus aspektas.