Ką reikia žinoti apie stiklų remontą

pagal | 2021-10-20

Stiklų remontas padės išvengti stiklo keitimo

Norint, kad automobilis būtų saugus ir patikimas, reikia jį tinkamai prižiūrėti. Dažniausiai vairuotojai skiria daugiau dėmesio automobilio važiuoklei ir jos remontams, tačiau ne ką svarbiau yra ir laiko atliekamas stiklų remontas. Labai svarbu laiku susirūpinti stiklų remonto darbais bei tinkamai prižiūrėti stiklus, kad remonto reikėtų kuo rečiau.

Kada ieškoti remonto darbų?

Automobilio stiklo remontas yra aktualus daugeliui vairuotojų. Deja, ne visi kreipiasi į meistrus laiku. Jeigu pastebėjote net ir nedidelę įdaužą, reikėtų nedelsiant kreiptis į meistrus dėl stiklų remonto. Kitaip anksčiau ar vėliau įdauža išsiplės ir galiausiai jis bus tokio dydžio, jog trukdys matyti ir remontas jau nepadės, nes bus reikalingas stiklo keitimas. O tai yra daug brangesnė ir ilgiau užtrunkanti procedūra.

Kaip atliekamas stiklų taisymas?

Daugybė vairuotojų vengia vykti į servisą stiklų remontui, nes baiminasi, jog tai ilga ir sudėtinga procedūra. Labai nemalonu, kai dėl remonto darbų tenka likti be automobilio. Tačiau dažniausiai taip galvoja tie, kurie mažai žino apie tai, kaip yra atliekamas automobilio stiklų remontas. Pasirodo, tai daug paprastesnė procedūra, nei gali atrodyti.

Pavyzdžiui, jeigu stikle yra nedidelė įdaužą, ją galima sutaisyti per keliasdešimt minučių. Tam naudojama speciali medžiaga. Ji prasiskverbia į stiklo tuščias ertmes ir jas užpildo. Taip užtikrinama, kad stiklas išliktų vientisas. Ši medžiaga išdžiūvusi tampa permatoma, todėl praktiškai neįmanoma pastebėti, kad automobilių stiklai buvo remontuoti.

Kaip prižiūrėti stiklus?

Jeigu norite, kad Jūsų stiklai tarnautų ilgai ir būtų patikimi, reikėtų žinoti, jog svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Pavyzdžiui, reikėtų vengti per dažno stiklo valymo su popieriumi arba laikraščiu. Ypač, jeigu automobilis nėra nuplautas. Toks valymas braižo stiklą, jeigu ant stiklo ar popieriaus yra mažų smėlio dulkių.

Be to, labai svarbi tinkama stiklų priežiūra žiemą. Daugybė vairuotojų, norėdami kuo greičiau atšildyti langus, naudoja įvairius netinkamus metodus. Pavyzdžiui, pila ant stiklų verdantį vandenį, purškia įvairiomis tam nepritaikytomis priemonėmis. Tai gali paveikti stiklą ir jo patvarumą.

O labiausiai stiklui kenkia mechaniniai pažeidimai. Jeigu nuolat sniegą nuo stiklo valote netinkamomis priemonėmis, stiklų remontas Jums bus reikalingas dažniau. Taip pat ir tokiais atvejais, kai per ilgai nekeičiami stiklų valytuvai. Tai gadina stiklo paviršių.