Kaip įmonės vadovai gali geriau išnaudoti verslo valdymo sistemą

pagal | 2023-05-31

Būti įmonės vadovu – nelengvas darbas. Reikia viską žinoti – kada kokio darbuotojo gimtadienis, kada apmokėti sąskaitą už į biurą atvežtą vandenį, ką daryti su Kęstučio prašymu pakelti atlyginimą, kada remontuoti įmonės automobilį, kur koks susitikimas su partneriais ir klientais ir dar vienas kitas šimtas reikalų reikaliukų. Visa tai veda vadovus iš proto. Jie tampa irzlūs, stresas juos palaužia, o išsilieti kartais gali ant niekuo dėto darbuotojo, netyčia pasipainiojusio po kojomis. Vadovas turi vadovauti, o ne sukti galvą dėl smulkmenų. Dėl to ne vienoje įmonėje faktiškai viską tvarko biuro administratorė. Bet ir šių dviejų kolegų darbas gali tapti nekontroliuojamas kilus kokiai krizinei situacijai, kai ateina laikas „gesinti gaisrus“.

Verslo valdymo sistema labai padeda susipažinti su visais darbais ir procesais. Ypač ta dalis, kuri skirta analizei. Kaip?

Ką daro verslo valdymo sistema?

Verslo valdymo sistema pasirūpina visų įmonės procesų apskaita ir duomenų suvedimu. Pavyzdžiui, biuro administratorius arba buhalteris gali suvesti į verslo valdymo sistemą visas pirkimo ir pardavimo sąskaitas. Tokiu būdu vadovas iš karto mato, kiek kainuoja biuro išlaikymas, darbuotojų atlyginimai, kreditai ir už kiek parduota prekių ar paslaugų. Jei staiga paaiškėja, kad biuro išlaidos pakilo dramatiškai, pavyzdžiui, 25 proc. vadovas iš karto gali sureaguoti į pasikeitusią situaciją ir imtis tam tikrų taupymo veiksmų, įskaitant ir tam tikrų darbuotojų atleidimą.

Verslo valdymo sistema surenka duomenis apie klientus ir visus susitarimus, taip pat ir ilgalaikius. Nesunku paskaičiuoti, kiek numatoma gauti pajamų po kelių mėnesių. Taip pat galima greitai ištraukti informaciją, kurie klientai yra pelningiausi. Aišku, su jais turi bendrauti pats direktorius arba VIP klientų vadybininkas. Tai įmonės pelno šaltinis, todėl čia reikia šiek tiek diplomatijos, vizitų, gal net verslo dovanų.

Vadovas gali matyti praėjusių mėnesių finansinius rezultatus ir palyginti juos su praėjusių metų rezultatais. Taip galima suprasti, ar verslas stagnuoja, ar stabiliai auga, ar vystosi eksponentiškai. Tai labai aktualu priimant sprendimus dėl tolimesnės plėtros.

Dineta.eu – profesionalūs verslo sistemų sprendimai verslui

Verslo valdymo sistema žino viską apie įmonės finansus

Viena iš VVS dalių – buhalterinės apskaitos programa. Tai įmonės finansiniams srautams valdyti skirta programa. Ji padeda išrašyti sąskaitas, jas modifikuoti, tikrinti atsiskaitymus, įsiskolinimus ir kreditus. Taip pat ši sistema dirba ir su įmonės išlaidomis – paskolomis, ilgalaikiu ir trumpalaikiu turtu, perkamomis prekėmis ir paslaugomis biuro išlaikymui ir verslui, darbuotojų algomis ir t.t. Tai labai daug duomenų, kurių vienas žmogus suvaldyti negali. Niekam nebekyla klausimų, kad buhalteriai naudojasi specialiomis buhalterinės apskaitos programomis, tačiau kam reikalinga visa verslo valdymo sistema diskusijų kyla nemažai.

Vadovas kiekvienos sąskaitos neskaito, dėklo su dokumentais nevarto. Jam užtenka pasižiūrėti ataskaitą ir daug kas tampa aišku. Verslo valdymo sistema ne tik surenka duomenis, bet ir formuoja ataskaitas. Pamažu atsiranda ir dirbtinio intelekto įrankių, analizuojančių įmonės finansus įvairiais kampais. Tai labai padeda verslui suvokti, kaip sekasi realiai ir kokios perspektyvos. Tada vadovui lieka tik priimti tam tikrus strateginius sprendimus ir dirbti savo tiesioginį darbą – vadovauti.