Kaip išblaivinti kitą žmogų_ Saugios ir veiksmingos intervencijos

pagal | 2023-09-28

Matyti, kad artimasis ar draugas yra apsvaigęs nuo alkoholio, gali kelti didelį nerimą, ypač jei jis negali pats priimti saugių sprendimų. Nors laikas yra vienintelis tikrasis būdas visiškai atsitiesti, yra tam tikrų veiksmų, kurių galite imtis, kad padėtumėte žmogui atgauti tam tikrą blaivumo lygį ir užtikrintumėte jo saugumą. Pateikiame vadovą, kaip padėti kitam asmeniui blaivėti.

1. Išlikite ramūs ir prieikite su empatija

Agresyviai ar paniškai reaguodami į apsvaigusį asmenį galite dar labiau jį dezorientuoti. Artinkitės prie jo ramiai, vartodami raminančius žodžius, kad jis jaustųsi saugus.

2. Nustatykite apsvaigimo lygį

Greitai įvertinkite jų neblaivumo lygį stebėdami jų kalbą, pusiausvyrą ir rišlumą. Jei jie atrodo smarkiai apsvaigę arba nenuoseklūs, tai gali būti apsinuodijimo alkoholiu požymis, dėl kurio būtina nedelsiant suteikti medicininę pagalbą.

3. Palaikykite jų budrumą ir budrumą

Atsispirkite norui leisti jiems „išsimiegoti”, ypač jei jie stipriai apsvaigę. Įtraukite juos į pokalbį, paraginkite vaikščioti (su pagalba) ir palaikykite jų aktyvumą.

4. Užtikrinkite, kad jie drėkintųsi

Alkoholis dehidratuoja organizmą. Pasiūlykite jiems vandens, kad padėtumėte kovoti su šiuo poveikiu, tačiau užtikrinkite, kad jie gertų lėtai, kad išvengtų vėmimo.

5. Pasiūlykite maisto

Nors maistas nebūtinai padės žmogui atsigaivinti, jis gali padėti sulėtinti alkoholio pasisavinimą. Pasiūlykite paprasto, lengvai virškinamo maisto, pavyzdžiui, duonos ar krekerių.

6. Venkite kavos ar šalto dušo

Priešingai populiariam įsitikinimui, kava ar šaltas dušas gali būti pavojingi. Jie gali užmaskuoti alkoholio poveikį, todėl asmuo gali jaustis žvalesnis, nei yra iš tikrųjų. Laikykitės vandens ir švelnių metodų.

7. Būkite su juo

Niekada nepalikite apsvaigusio asmens vieno, ypač jei jis rodo stipraus apsvaigimo požymius. Palikti be priežiūros jie gali susižaloti arba užspringti savo vėmalais.

8. Kreipkitės profesionalios pagalbos

Jei žmogus yra kritinės būklės arba jei nesate tikri dėl jo saugumo, nedvejodami kreipkitės į detoksikacijos tarnybą, pavyzdžiui, Isblaivinimopaslaugos.lt. Jos gali suteikti skubią pagalbą, įskaitant sveikatos įvertinimą ir būtinas intervencines priemones.

9. Skatinkite ilsėtis, kai padėtis stabili

Įsitikinę, kad jiems negresia apsinuodijimas alkoholiu ir kad jie išgėrė šiek tiek vandens ir maisto, nukreipkite juos į ramią vietą pailsėti. Įsitikinkite, kad jie guli ant šono, kad nekiltų pavojus užspringti.

10. Aptarkite įvykį būdami blaivūs

Kai asmuo yra blaivus, labai svarbu aptarti įvykius, dėl kurių jis buvo apsvaigęs. Tai gali pasitarnauti kaip galimybė įsikišti, pasiūlyti pagalbą ar išteklius, jei jie turi pasikartojančių problemų dėl alkoholio.

Išvada

Norint blaivinti žmogų, reikia kantrybės, supratimo ir žinių apie riziką, susijusią su pernelyg dideliu alkoholio vartojimu. Nors pirmiau minėti veiksmai gali būti naudingi, labai svarbu prisiminti, kad sunkus apsvaigimas arba apsinuodijimo alkoholiu požymiai yra skubi medicininė pagalba. Visada teikite pirmenybę saugumui ir, kilus abejonių, kreipkitės į specialistus.