Kaip numesti svorio: ką valgyti galima, o ko geriau atsisakyti?

pagal | 2022-04-06

Tikriausiai daugelis yra bandę numesti šiek tiek svorio įvairiais būdais, vieni pradėjo sportuoti, kiti atsisakė netinkamo maisto, dar kiti gyveno pagal tam tikras nustatytas programas. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip numesti svorio yra mityba. Ji turėtų būti subalansuota, kai kurie maisto produktai turėtų būti ribojami, o kiti atvirkščiai – jie turėtų būti naudojami žymiai daugiau. Tad būtent šiame straipsnyje papasakosime, ko reikėtų atsisakyti, o ką galima valgyti, norint atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Tinkama mityba

Norint atsikratyti bent jau keleto kilogramų, į savo maisto racioną turėtumėte įtraukti štai šiuos produktus:

  • Grūdinė kultūra. Tai viena pagrindinių šakų, kurią turėtumėte įtraukti į mitybą. Tačiau ir renkantis tokius produktus, nepamirškite atkreipti dėmesį į visą produkto sudėtį. Jeigu renkatės duoną, tai ji turėtų būti kuo natūralesnę, be pridėtinių cukrų ir panašiai. Jei verdate košes, grūdinė kultūra turėtų būti kuo mažiau apdirbta, ją reikėtų virti be pridėtinio cukraus.
  • Daržovės ir vaisiai. Šie produktai labai svarbūs tiek sveikoje mityboje, tiek norint sumažinti svorį, tad jie turėtų būti kuo įvairesni. Verta paminėti ir tai, kad renkantis daržoves ar vaisius turėtumėte atkreipti dėmesį į jų kilmę, jie turėtų būti kaip įmanoma natūralesni, todėl juos verta rinktis pagal sezoniškumą, nes taip lengviau išsaugoti gerąsias maistines medžiagas.
  • Jie taip pat labai svarbūs norint numesti svorį. Baltymai tarsi statybinė medžiaga, kuri žmogui yra privaloma. Tad net ir norint numesti svorį, baltymai organizmui yra privalomi.
  • Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad riebalai nėra tinkami vartoti tada, kai norima atsikratyti nereikalingų kilogramų. Bet labai svarbu paminėti, kad riebalai gali būti naudingi, tik aišku, juos reikėtų išsirinkti tinkamus. Reikėtų vengti gyvulinės kilmės riebalų, o juos geriau pakeisti augaliniais riebalais.

Netinkama mityba

Pateikiame produktų sąrašą, kurių reikėtų vengti norint numesti svorio:

  • Įvairūs konditeriniai gaminiai. Nors kaip bebūtų sunku, tačiau tokių produktų reikės atsisakyti, nes jie yra labai kaloringi, o naudos organizmui duoda minimaliai.
  • Pusfabrikačiai. Nors tai ir labai patogu, nes grįžus namo nereikia stovėti prie puodų ir gaminti, tačiau tokie produktai yra menkaverčiai ir labai kaloringi, todėl jie turėtų būti visiškai išbraukti iš mitybos raciono.
  • Įvairūs padažai. Nesvarbu ar jie pirkti parduotuvėse ar gaminti namuose, tokio maisto reikėtų vengti.
  • Pieno produktai. Jų nereikėtų visiškai atsisakyti, bet gerokai sumažinti. Pieno produktai yra labai kaloringi ir jei šios kategorijos produktus mėgstate, juos turėtumėte per savaitę vartoti 1-3 kartus.

 

Kiti patarimai

Jeigu iš savo mitybos raciono sunku išmesti tam tikrus produktus, galite pabandyti kitą būdą, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų. Tai galėtų būti specialios programos, kurios sudarytos tam tikram laikotarpiui, per kurį reikės laikytis tam tikro ritmo. Ten dažniausiai nereikia sportuoti, laikytis dietų, bet rezultatai bus akivaizdūs.