Kaip paruošti sieną plytelėms? Pataria meistras

pagal | 2024-09-01

Iliustracija – pexels.com

Norite, kad Jūsų namų sienų arba grindų plytelės atrodytų tobulai? Tuomet privalote samdyti specialistą, kuris klijavimo darbus atlieka kasdien, tad puikiai išmano darbo specifiką bei įvairias smulkmenas, kurios garantuoja gerą rezultatą.

Tiesa, natūralu, jog kai kurie nusprendžia, kad plytelių klijavimas yra gana paprastas ir kiekvienas tai gali padaryti namuose. Deja, dažniausiai viskas ne taip paprasta kaip atrodo. Tačiau uoliai mokantis ir stengiantis – įmanoma.

Pirmiausia būtinas tinkamas paviršiaus paruošimas. Plačiau apie šį procesą pasakoja meistras Paulius.

Tinkamo paviršiaus paruošimo svarba

Tinkamai paruoštas paviršius užtikrina geresnį klijų sukibimą su siena. Tai reiškia, kad plytelės ilgiau išliks savo vietose ir nebus pavojaus, kad jos atšoks. „Gerai paruoštas paviršius apsaugo nuo drėgmės prasiskverbimo, pelėsių atsiradimo ir kitų problemų, kurios gali sugadinti plyteles ir pačią sieną. Taip pat lygus ir švarus paviršius leidžia tolygiai iškloti plyteles, todėl galutinis rezultatas atrodo daug estetiškiau“,- svarbiausius niuansus aptaria Paulius.

Jei paviršius nėra tinkamai paruoštas – gali kilti įvairių problemų: plytelės gali atsiklijuoti, atsirasti įtrūkimų, pelėsių ar kitų defektų. Netinkamai paruoštas paviršius gali priversti iš naujo atlikti dalį darbų arba viską pradėti iš naujo.

Kokie veiksniai daro įtaką paviršiaus paruošimui?

Paulius pasakoja, kad daugelis veiksnių turi įtaką paviršiaus paruošimui. Tačiau svarbiausi yra keli „Pirmiausia įtaką daro paviršiaus tipas. Ar tai betonas, gipskartonis, senos plytelės ar kitokia medžiaga. Taip pat patalpos paskirtis. Virtuvė, vonia, koridorius – kiekvienoje patalpoje reikalavimai paviršiui gali skirtis. Galiausiai, drėgmės lygis, kuris yra patalpose… Drėgnose patalpose reikalingos papildomos hidroizoliacijos priemonės“.

Senos dangos pašalinimas

Senos dangos šalinimas yra gana sudėtingas žingsnis, tačiau jį atlikti labai kruopščiai yra būtina.  Nuimkite senus, lupamus dažus. Jei dažai tvirtai laikosi – juos galima palikti, tačiau paviršių būtina gerai nugruntuoti. Kruopščiai nuimkite senus tapetus. Jei tapetų nepavyksta nuimti – juos reikia sudrėkinti ir nugramdyti. Jei ant sienos jau yra plytelės – jas reikia nuimti. Naudokite specialų įrankį arba perforatorių.

Paviršiaus išlyginimas

Paviršiaus išlyginimas yra vienas iš svarbiausių etapų prieš klojant plyteles. Net ir nedideli nelygumai gali lemti tai, kad plytelės neprilips tvirtai arba atsiras siūlių nelygumai.

„Jei statote naują namą arba atnaujinate sienas – gali prireikti išlyginti didelius nelygumus. Senose sienose gali būti įtrūkimų, duobių ar kitų defektų, kuriuos reikia pašalinti. Jungtys tarp gipso kartono plokščių turi būti užglaistytos ir išlygintos“,- nurodo specialistas.

Paviršiaus gruntavimas

Pasirinkite gruntą, kuris yra skirtas plytelių klijavimui. Jis padės geriau sukibti klijams su paviršiumi. Tepkite jį tolygiai. Leiskite gruntui išdžiūti pagal gamintojo nurodymus.

Hidroizoliacija

Hidroizoliacija drėgnose patalpose, tokiose kaip vonios kambariai ir dušai – nepaprastai svarbi. Ji apsaugo nuo drėgmės prasiskverbimo į sienas ir grindis taip užkertant kelią pelėsių ir grybelių atsiradimui, sienų irimo procesams ir nemaloniems kvapams.

Drėgmė gali prasiskverbti į sienų ir grindų įtrūkimus, jungtis, taip pat per porėtas medžiagas. Ilgainiui tai gali sukelti sienų irimo procesus, pelėsių ir grybelių atsiradimą, o tai ne tik gadina estetinę išvaizdą, bet ir kenkia sveikatai“,- teigia specialistas.

Kiekviena patalpa turi skirtingus reikalavimus, kurie lemia tinkamos hidroizoliacinės medžiagos parinkimą. Pavyzdžiui, dušui reikės atsparesnės hidroizoliacijos nei paprastam vonios kambariui. Hidroizoliacinės medžiagos skiriasi priklausomai nuo to – ant kokio paviršiaus jos bus naudojamos (betonas, gipskartonis ir kt.).

Siūlių klijavimas

Kampus ir jungtis tarp sienų ir lubų būtins klijuoti specialia vandeniui atsparia juosta. Tai apsaugos nuo drėgmės prasiskverbimo.

Kada sienos paruoštos plytelėms?

Paulius teigia, kad klijuoti plyteles galima tik tokiu atveju, kai siena turi būti visiškai sausa. „Drėgmė gali neigiamai paveikti klijų sukibimą ir sukelti pelėsių atsiradimą. Siena turi būti švari, be dulkių, riebalų dėmių ar kitų nešvarumų. Net mažiausi nešvarumai gali sumažinti klijų sukibimą“,- teigia jis.

Visų rūšių nelygumai, įtrūkimai, duobės – turi būti pašalinti arba išlyginti. Net nedideli nelygumai gali lemti tai, kad plytelės neprilips tvirtai arba atsiras siūlių sutrūkimai.