Kanalinis polikarbonatas – atsakymas, ieškantiems patvaresnių šiltnamių

pagal | 2024-02-17

Žiemai skaičiuojant paskutines savo dienas, jai iš paskos atkeliauja visų laukiamas pavasaris. Atšilus orams ir atitirpus sniegui, bus galima kibti į pavasario darbus. Norintys savo kieme užsiimti daržininkyste, gyventojai gali užsirašyti papildomą darbą – šiltnamio pasistatymą.

Užsiauginti šviežias daržoves savo šiltnamyje yra malonus procesas, tačiau visų pirma, reikia jį pasistatyti. Tiems, kurie šiltnamio dar nėra turėję, kyla įvairiausi klausimai: kur ir kada statyti, kokį šiltnamio tipą pasirinkti, kaip elgtis su vėdinimo sistema ir daugybė kitų. Tačiau vienas iš svarbesnių pasirinkimų, statant šiltnamį, yra jo danga. Statybinių ir pramoninių medžiagų ekspertai https://e-heliopolis.lt drąsiai rekomenduoja, kad geriausias pasirinkimas yra kanalinis polikarbonatas.

Kokios medžiagos naudojamos šiltnamių dengime?

Įprastai šiltnamiai yra dengiami vienu iš trijų variantų. Pirmoji ir dažniausia yra polietileninė plėvė. Tai yra pigiausias ir paprasčiau pasirinkimas, nes medžiaga yra pigi, o apdengti šiltnamį yra ganėtinai paprasta. Tačiau plėvelė nėra ilgalaikė ir yra lengvai pažeidžiama.

Antroji medžiaga yra stiklas. Nors stiklas yra ilgaamžis ir tvirtesnis pasirinkimas, lyginant su polietilenu, jis yra riboto pritaikymo ir reikalauja daugiau priežiūros.

Trečioji medžiaga, kanalinis polikarbonatas, yra universalesnis ir patikimesnis variantas, lyginant su praeitais.

Kas yra kanalinis polikarbonatas?

Kanalinis polikarbonatas yra lengva ir patvari medžiaga, pasižyminti termoizoliacinėmis savybėmis. Joje esantys permatomi kanalai praleidžia įeinančią šviesą, sulaikydami išeinančią šilumą. Dėl to ji yra plačiai naudojama gaminant stogus, reklamas bei apšvietimo sprendimus. Dėl savo termoizoliacinių savybių, patvarumo ir lengvo apdorojimo, ši medžiaga yra puikus pasirinkimas šiltnamio dangai.

Kuo kanalinis polikarbonatas pranašesnis už kitus pasirinkimus?

Lyginant su polietilenine danga, kanalinis polikarbonatas yra tvirtesnis ir ilgiau tarnaujantis. Jis nėra taip lengvai pažeidžiamas ir nereikalaus keitimo kas kelis sezonus. Šios medžiagos kanalai taip pat suteikia oro tarpus, dėl kurių šiluma nesvyruoja ir augalams bus suteikiama palankesnė temperatūra ir augimo sąlygos.

Lyginant su stiklu, ši medžiaga yra lengviau apdorojama. Todėl su ja galima apdengti tiek šlaitinius, tiek arkinius šiltnamius. Ši danga taip pat lengviau prižiūrima, ypač šaltuoju sezonu, kai prasideda minusinė temperatūra ir atsiranda sniegas.

Statant savo pirmąjį šiltnamį, tai galima daryti su bet kuria iš paminėtų medžiagų. Nors kiekviena turi savo  teigiamų savybių, kanalinis polikarbonatas yra patikimiausias, lengvai apdorojamas, atsparesnis šalčiui ir suteikia itin geras sąlygas Jūsų auginamam derliui.