Kas yra paskola, kaip ji veikia ir kaip ją gauti?

pagal | 2024-05-13

Kas yra paskola?

Terminas paskola reiškia kredito rūšį, kai kitai šaliai paskolinama pinigų suma mainais į būsimą vertės arba pagrindinės sumos grąžinimą. Daugeliu atvejų skolintojas prie pagrindinės vertės taip pat prideda palūkanas arba finansinius mokesčius, kuriuos paskolos gavėjas turi grąžinti kartu su pagrindine suma.

Paskolos gali būti suteikiamos konkrečiai vienkartinei sumai arba kaip neterminuota kredito linija iki tam tikros ribos. Paskolos būna įvairių formų, įskaitant užtikrintas, neužtikrintas, komercines ir asmenines paskolas.

Paskolų supratimas

Paskola – tai fizinio asmens ar kito subjekto skolos forma. Paskolos davėjas – paprastai korporacija, finansų įstaiga – paskolos gavėjui suteikia pinigų sumą. Mainais paskolos gavėjas sutinka su tam tikromis sąlygomis, įskaitant visus finansinius mokesčius, palūkanas, grąžinimo datą ir kitas sąlygas.

Kodėl naudojamos paskolos?

Paskolos teikiamos dėl įvairių priežasčių, įskaitant didelius pirkinius, investicijas, remontą, skolų refinansavimą ir verslo įmones. Paskolos taip pat padeda esamoms įmonėms plėsti savo veiklą. Paskolos leidžia didinti bendrą pinigų pasiūlą ekonomikoje ir atveria kelią konkurencijai skolinant naujoms įmonėms.

Iš paskolų gaunamos palūkanos ir mokesčiai yra pagrindinis daugelio bankų, taip pat kai kurių mažmenininkų pajamų šaltinis, nes jie naudojasi kredito priemonėmis ir kredito kortelėmis.

Paskolų  sudedamosios dalys:

Yra kelios svarbios sąlygos, nuo kurių priklauso paskolos dydis ir tai, kaip greitai paskolos gavėjas gali ją grąžinti:

  • Pagrindinė suma: Tai pradinė skolinamų pinigų suma.
  • Paskolos terminas: Tai laikas, per kurį paskolos gavėjas turi grąžinti paskolą.
  • Palūkanų norma: Paskolos dydis: norma, kuria didėja skolinama pinigų suma, paprastai išreiškiama metine palūkanų norma.
  • Paskolos įmokos: Paskolos įmokos: pinigų suma, kurią reikia sumokėti kas mėnesį ar savaitę, kad būtų įvykdytos paskolos sąlygos. Remiantis pagrindine suma, paskolos terminu ir palūkanų norma, tai galima nustatyti pagal amortizacijos lentelę.

Be to, skolintojas gali pridėti papildomų mokesčių, pavyzdžiui, paskolos suteikimo mokestį, aptarnavimo mokestį arba mokestį už pavėluotus mokėjimus. Didesnių paskolų atveju taip pat gali būti reikalaujama užstato, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto arba transporto priemonės. Jei paskolos gavėjas negrąžina paskolos, šis turtas gali būti areštuotas likusiai skolai padengti.

Patarimai, kaip gauti paskolą

Norint gauti paskolą, potencialūs paskolos gavėjai turi įrodyti, kad yra pajėgūs ir finansiškai drausmingi grąžinti paskolą skolintojui. Yra keletas veiksnių, į kuriuos skolintojai atsižvelgia spręsdami, ar verta rizikuoti konkrečiu paskolos gavėju:

Pajamos: Didesnėms paskoloms skolintojai gali reikalauti tam tikros pajamų ribos, taip užtikrindami, kad paskolos gavėjas neturės problemų mokėdamas įmokas. Jie taip pat gali reikalauti kelerių metų stabilaus darbo stažo, ypač būsto paskolų atveju.

Kredito balas: Kredito balas – tai asmens kreditingumo skaitinė išraiška, pagrįsta jo skolinimosi ir skolos grąžinimo istorija. Neįvykdyti mokėjimai ir bankrotai gali smarkiai pakenkti asmens kredito balui.

Kredito istorija: Be asmens pajamų, skolintojai taip pat tikrina kredito gavėjo kredito istoriją, norėdami patikrinti, kiek aktyvių paskolų jis turi vienu metu. Didelis skolų lygis rodo, kad paskolos gavėjui gali būti sunku grąžinti skolas.

Norint padidinti tikimybę gauti paskolą, svarbu įrodyti, kad galite atsakingai naudotis skolomis. Nedelsdami grąžinkite paskolas ir venkite prisiimti nereikalingų skolų. Tai taip pat suteiks jums teisę į mažesnes palūkanų normas.

Jei turite daug skolų arba prastą kredito balą, vis dar galima gauti paskolas, tačiau už jas greičiausiai bus mokamos didesnės palūkanos.