Kiek sezonų galima važinėti su padangomis?

pagal | 2022-05-27

Po klausimo: “Kiek laiko tarnauja padangos?” dažniausiai seka keletas kitų, pavyzdžiui: „Kas sukelia padangų nusidėvėjimą? Kada reikėtų keisti padangas? Ką daryti, kad padangos tarnautų ilgiau?

Kiek laiko tarnauja padangos

Tikslaus atsakymo, kiek laiko tarnaus konkreti padanga, nėra, tačiau yra dalykų, kuriuos vairuotojas gali padaryti, kad gautų kuo daugiau naudos iš investicijų į padangas ir išvengtų važiavimo nesaugiomis padangomis. Vidutiniškai žmonės nuvažiuoja nuo 12 000 iki 20 000 kilometrų per metus, o tai reiškia, kad vidutinė geros kokybės visasezoninė padanga tarnaus nuo trejų iki penkerių metų, priklausomai nuo techninės priežiūros, vairavimo stiliaus, sąlygų ir pan.

Nacionalinė greitkelių eismo saugumo asociacija (NHTSA) teigia, kad vairuotojas tris kartus dažniau gali patekti į avariją, kurią sukelia prastos padangos būklė. Todėl niekada nereikia taupyti geroms padangoms ir jas keisti laiku, nes nuo to gali priklausyti jūsų ir kitų žmonių sveikata ar net gyvybė. Mažesnė problema yra turtas, kurį galite sugadinti eksploatuodami nesaugias padangas.

Veiksniai įtakojantys padangų ilgaamžiškumą

Keli veiksniai turi įtakos tam, kiek laiko padanga gali būti naudojama. Nuvažiuoti kilometrai, kelio sąlygos, vairavimo stilius, techninė priežiūra ir amžius turi įtakos padangos tarnavimo laikui.

Padangos natūraliai dėvisi,o susidėvėjusios padangos mažina sukibimą, palyginti su padangomis, kurių protektorius yra tinkamas, ypač esant nepalankioms oro sąlygoms.

Daugelis vairuotojų nežino, kad minimaliai naudotos padangos, tokios kaip pramoginių, kolekcinių automobilių ar net atsarginės padangos, dėl nepakankamo vairavimo dažniausiai sensta, o ne susidėvi. Pasenusi padanga turi daug protektoriaus, tačiau struktūrinis padangos vientisumas yra silpnesnis, nes padangą reikia naudoti, kad gumoje esančios cheminės medžiagos išliktų veiksmingos.

Borteliai, duobės ir kiti pavojai

Atsitrenkus į kelkraščius arba važiuojant prastos būklės keliais (duobės, sulaužyta danga, prastai sutvarkytos geležinkelio pervažos, neasfaltuoti keliai ir t. t.), padangos ar net važiuoklė gali būti sugadintos. Jei jūsų kasdienis važiavimas apima šiuos iššūkius, būtinai suplanuokite kasmetinius pakabos, suvedimo ir padangų patikrinimus.

Daugiau informacijos rasite nuorodoje.