Kova su akių įtampa naudojant vitaminus: Kas veikia?

pagal | 2024-04-19

Šiuolaikiniame pasaulyje ekranai yra neišvengiama kasdienio gyvenimo dalis. Nuo išmaniųjų telefonų iki kompiuterių – skaitmeniniai prietaisai atlieka svarbų vaidmenį tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Vis dėlto, didėjant ekranuose praleidžiamam laikui, kyla skaitmeninės akių įtampos – būklės, kuriai būdingi galvos skausmai, neryškus matymas, sausos akys ir net kaklo skausmas – rizika. Nors ergonominiai reguliavimai ir reguliarios pertraukos nuo ekranų gali padėti, nustatyta, kad tam tikri vitaminai akims padeda sušvelninti ilgalaikio ekranų skleidžiamos mėlynosios šviesos poveikį. Apie tai ir kalbėsime šiandienos straipsnyje.

Skaitmeninio akių nuovargio supratimas

Skaitmeninė akių įtampa, dar vadinama kompiuterinio regėjimo sindromu, atsiranda dėl skaitmeninių ekranų skleidžiamos didelės energijos regimosios (HEV) mėlynosios šviesos. Ši mėlyna šviesa prasiskverbia giliau į akis ir ilgainiui gali pažeisti tinklainę. Be to, žiūrint į ekranus sumažėja mirksėjimo dažnis, todėl gali padidėti akių sausumas ir dirginimas.

Padedantys vitaminai ir maistinės medžiagos

Keletas vitaminų ir maistinių medžiagų yra ypač veiksmingos kovojant su skaitmeninio akių įtempimo simptomais ir palaikant bendrą akių sveikatą. Štai kelios pagrindinės medžiagos, kurios gali turėti didelę reikšmę:

Liuteinas ir zeaksantinas

Šie karotenoidai labai svarbūs apsaugant akis nuo mėlynos šviesos daromos žalos. Liuteinas ir zeaksantinas natūraliai kaupiasi tinklainėje, ypač geltonojoje dėmėje, kur jie filtruoja kenksmingą mėlynąją šviesą, kol ji dar nepažeidė pagrindinių struktūrų. Padidinus šių maistinių medžiagų kiekį maiste, galima sustiprinti natūralią akių apsaugą nuo mėlynos šviesos. Šių karotenoidų turinčius papildus labai rekomenduojama vartoti asmenims, kurie daug laiko praleidžia prie ekranų.

Vitaminas A

Vitaminas A yra esminė sudedamoji tinklainėje esančio pigmento rodopsino, kuris labai svarbus regėjimui esant silpnam apšvietimui, dalis, todėl vitaminas A atlieka svarbų vaidmenį palaikant sveiką regėjimą. Jis taip pat palaiko tinkamą ragenos funkcionavimą ir padeda išvengti sausų akių simptomų, dažniausiai susijusių su skaitmenine akių įtampa, paūmėjimo.

Omega-3 riebalų rūgštys

Omega-3 riebalų rūgštys (ypač DHA), kurių gausu žuvų taukuose, yra svarbios akių ląstelių vientisumui palaikyti. Jos padeda reguliuoti uždegimą ir užtikrinti tinkamą drėgmės lygį akių audiniuose, palengvina sausumo ir dirginimo simptomus, atsirandančius dėl ilgo naudojimosi ekranu.

Vitaminas C ir E

Šie antioksidantai padeda apsaugoti akis nuo oksidacinio streso, kurį sukelia ilgalaikis mėlynos šviesos poveikis. Vitaminas C taip pat palaiko akių kraujagyslių sveikatą, o vitaminas E padeda apsaugoti akių ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos, kurią gali sustiprinti mėlynos šviesos poveikis.

Ekrano naudotojams skirti papildai

Daugybė akių sveikatos papildų dabar specialiai pritaikyti dažnai prie ekrano besinaudojančių žmonių poreikiams, juose yra tokių maistinių medžiagų kaip liuteinas, zeaksantinas, vitaminai A, C ir E bei omega-3 riebalų rūgštys. Šie preparatai sukurti taip, kad visapusiškai padėtų kovoti su unikaliais skaitmeninių prietaisų keliamais iššūkiais.

Tinkamo maisto papildo pasirinkimas

Rinkdamiesi maisto papildą nuo skaitmeninių prietaisų sukeliamos akių įtampos, atsižvelkite į šiuos veiksnius:

  • Visapusiškos sudėtys: Ieškokite papildų, kuriuose yra ne vienos maistinės medžiagos, o minėtų maistinių medžiagų mišinys. Tai užtikrina platesnį apsaugos ir paramos spektrą.
  • Biologinis prieinamumas: Patikrinkite maistinių medžiagų biologinį prieinamumą, t. y. kaip gerai organizmas gali jas įsisavinti ir panaudoti. Maisto papildai, kuriuose yra daugiau biologiškai prieinamų vitaminų ir mineralų formų, gali būti naudingesni.
  • Prekės ženklo patikimumas: Rinkitės patikimų prekės ženklų produktus, kurie atitinka aukštus gamybos standartus ir turi teigiamų naudotojų atsiliepimų.
  • Sertifikatai: Papildomą garantiją dėl produkto kokybės gali suteikti trečiųjų šalių sertifikuoti maisto papildai, kurių grynumą ir stiprumą patvirtina trečiosios šalys.

Apibendrinus

Skaitmeniniams prietaisams vis labiau integruojantis į mūsų gyvenimą, imtis aktyvių veiksmų, kad apsaugotume savo akis nuo skaitmeninės akių įtampos, yra kaip niekada svarbu. Į kasdienę veiklą įtraukdami tam tikrus vitaminus ir maistines medžiagas, galime pagerinti savo regėjimo našumą ir komfortą, užtikrindami, kad mūsų akys skaitmeniniame amžiuje išliktų sveikos.

Papildomai apie maisto papildus, vitaminus ir vaistus galite paskaityti svetainėje: Aconitum.lt