Kur ir kaip pradėti žaisti paplūdimio tenisą?

pagal | 2023-03-16

Paplūdimio tenisas yra populiarus lauko žaidimas, kuris pastaraisiais metais vis labiau populiarėja. Šis žaidimas turi savo taisykles ir įrangą, todėl norint pradėti žaisti paplūdimio tenisą reikia turėti tinkamą įrangą ir žinoti, kur žaisti. Šiame straipsnyje aptarsime, kur ir kaip pradėti žaisti paplūdimio tenisą, taip pat kokių įrankių reikia ir kokiose vietose geriausia žaisti.

Nuo ko pradėti?

Pirmasis žingsnis pradedant žaisti paplūdimio tenisą – nusipirkti žaidimui tinkamą raketę ir kamuoliuką. Tradicinė teniso raketė nepadės,vietoj jos reikia specializuotos paplūdimio teniso raketės, skirtos šiam sportui. Kalbant apie kamuoliukus, paplūdimio teniso kamuoliukas yra didesnis, lengvesnis ir minkštesnis nei tradicinis teniso kamuoliukas. Taip užtikrinama, kad smėlio kortuose jis neatsitrenktų per aukštai ar per toli.

Kai turėsite visus reikiamus įrankius, metas susirasti tinkamą kortą, kuriame galėsite žaisti. Daugumoje viešųjų paplūdimių yra specialiai paplūdimio tenisui skirtų aikštelių, tačiau kitos vietos, pavyzdžiui, parkai ar klubai, taip pat gali būti gera alternatyva, jei šalia jūsų nėra aikštelių. Be to, kai kurie paplūdimių kurortai siūlo specialius paketus, į kuriuos įeina galimybė naudotis kortais ir įrangos nuomos paslaugos, todėl atostogaudami galėsite pažaisti paplūdimio tenisą.

Reikalingas pasiruošimas

Taip pat svarbu nepamiršti, kad paplūdimio tenisas reikalauja kitokios technikos nei tradicinis tenisas dėl skirtingos dangos ir taisyklių (paplūdimio tenise leidžiama atlikti tik vieną padavimą). Todėl, prieš išeidami į kortą, kad geriau suprasti šią sporto šaką ir įgytumėte daugiau įgūdžių prieš žaisdami su kitais gali padėti paplūdimio teniso treniruotės.

Šios treniruotės vyksta ir žiemos metu,  uždaruose kortuose. O jei jau esate įpratę žaisti tenisą, šie užsiėmimai padės atnaujinti įgūdžius ir įsitikinti, kad turite paplūdimio tenisui reikalingą koordinaciją.

Išbandykite šį sportą kartu su šeima ar draugais

Jei nedrąsu vieniems pradėti išbandyti šią sporto šaką, pasiimkite kartu draugus ar šeimos narius. Tai puikus būdas praleisti laiką su artimaisiais žaidžiant malonų ir smagų žaidimą. Jis taip pat padeda sudeginti šiek tiek kalorijų, nes reikalauja daugiau judesio nei tradicinės sporto šakos kortuose. Taip pat fizinis krūvis teigiamai veikia psichikos sveikatai, todėl paplūdimio tenisas gali būti puikus būdas pasirūpinti savimi.