Oras vanduo sistema: atsakymai į 10 dažniausiai užduodamų klausimų

pagal | 2022-09-29

1.Kas tai?

Šilumos siurblys, arba oras vanduo sistema – tai pilna šildymo sistema jūsų namams ar verslui, patenkinanti visus jūsų šildymo ir vandens poreikius.

2.Kaip tai veikia?

Šilumos siurblys veikia tuo pačiu principu kaip ir jūsų šaldytuvas namuose, bet tik atvirkščiai. Jūsų šaldytuvo vidus yra vėsus, tačiau pridėję ranką prie jo galo galite pajusti šilumą. Šilumos siurblys iš esmės yra šaldytuvas, bandantis vėsinti išorinę aplinką ir dėl to gautą šilumą nukreipti į namus.

3.Kaip tai atrodo?

Oras vanduo sistema sudaryta iš kelių svarbių dalių. Tai kolektorius, pats šilumos siurblys ir paskirstymo centras.

  1. Ar ši sistema priskiriama atsinaujinančios energijos kategorijai?

Taip, ir įdiegus jį naujame pastate yra paprastas būdas laikytis didelės dalies modernių saugumo taisyklių. Jūsų būstas atitiks A+ klasę!

  1. Ar oras vanduo sistema sutaupys man pinigų?

Tikrai bus. Namo šildymas paprastai kainuoja 50–60 proc. pigiau nei tradicinė iškastinio kuro sistema. Jūsų sąskaita už elektrą bus didesnė, nes šilumos siurblys naudoja energiją, kad surinktų visą tą laisvą energiją, tačiau jūs neturėsite sąskaitos už kurą. Be to, išmaniojo telefono programėlė leis valdyti šildymą ir pamatyti, kiek jums kainuoja šildymas ir karštas vanduo realiu laiku!

6.Kodėl turėčiau oras vanduo sistemą naudoti naujoje versijoje?

Kiekvienas, kuris imasi naujos statybos, gerai žinos griežtas statybos taisykles ir reikalavimus. Šiandien reikia 40 proc. sumažinti energijos poreikį ir anglies dvideginio išmetimą, susijusį su šildymu, karštu vandeniu ir apšvietimu naujame pastate. Šilumos siurblys oras-vanduo atitinka šį reglamentą. Žvelgiant iš finansinės perspektyvos, jūs žiūrite už tokias pačias išlaidas arba mažesnes kainas, nei, tarkime, alyva kūrenamo degiklio ir saulės baterijų įrengimas.

7.Ar galima mano namuose įrengti retro stilių?

Taip, ir puiki naujiena yra ta, kad dabar yra subsidijų klientams, norintiems modifikuoti. Yra „oras–vanduo“ sistema, kuri surenka šilumą tiesiai iš oro ir pakelia jo temperatūrą suspaudimo būdu. Kadangi kolektoriui nereikia atlikti žemės darbų, ši oras-vanduo sistema yra palankiausias pasirinkimas keičiant tradicinius centrinio šildymo katilus jūsų namuose. Bet kokios finansinės investicijos gali būti sutaupytos per penkerius metus.

  1. Ar modifikuojant man reikia visiškai atnaujinti namo ar buto radiatorius?

Visai ne, dažniausiai esami radiatoriai puikiai veikia su nauja sistema, jie ilgesniam laikui paliekami veikti žemesnėje temperatūroje. Tačiau kiekvienas atvejis turi būti vertinamas atsižvelgiant į darbą.

  1. Ar oras vanduo sistema reikalauja daug priežiūros?

Visiškai ne, jai reikia labai mažai aptarnavimo. Tačiau sistemą montuotojai ar gamintojai turėtų patikrinti kartą per metus.

  1. Kokia šilumos siurblio eksploatavimo trukmė?

Rinkos patirtis rodo, kad šilumos siurblys, kaip ir šaldytuvas-šaldiklis, tarnauja 15–20 metų.