Oro drėkintuvas privalo būti kiekvienuose namuose

pagal | 2022-01-12

Jeigu namuose reikia palaikyti pačias geriausias oro sąlygas, visada pravartu turėti oro drėkintuvą. Jo nauda yra visapusiška palaikant sveiką žmogaus organizmą bei padedant apsaugoti baldus. Sausas oras namuose gali kelti didelį diskomfortą ir sukelti nemažai nepatogumų. Tad vienas iš sprendimo būdų, kuris, ypač, naudingas šaltuoju metu periodu yra oro drėkintuvai.

Kodėl namuose esantis sausas oras kenkia?

Būnant ilgą laiką sausoje patalpoje pradeda džiūti burna, perštėti akys, oda tampa sausa ir pleiskanota, be to tokiame ore yra labai sunku kokybiškai išsimiegoti. Galbūt ne visi žinojo tokį faktą, kad sausame ore žymiai lengviau susirgti įvairiomis peršalimo ligomis ir gripu. Šios bakterijos tokiame ore išgyvena žymiai ilgiau, lyginant su labiau drėgnu oru. Tad norint apsisaugoti nuo nepageidaujamų virusų patalpose reikėtų drėgmės lygį palaikyti apie 40-60 proc. Sausas oras taip pat nemažai kenkia ir patalpose esantiems baldams, ypač užuolaidoms, kilimams, mediniams baldams. Esant netinkamam drėgmės lygiui gali atsirasti tarpai tarp parketlenčių, jei namuose yra mediniai instrumentai, jie gali išsausėti ir tokiu būdu išsiderinti.

Kokie būdai gali padėti drėkinti orą?

Žinoma, yra keli būdai, kurie gali padėti sudrėkinto orą ir be oro drėkintuvo. Pirmasis būdas būtų dažnai atidarinėti langus ir taip vėdinti patalpas. Bet vargu, ar toks būdas pasiteisins šaltuoju laikotarpiu, kai namuose norėsis šilumos ir jaukumo, o ne ištisai darinėti langus ir leisti šaltį į vidų. Kitas kambarių drėkinimo būdas yra dėti šlapius medžiagų gabalus ant karštų radiatorių. Bet toks būdas yra labai nepraktiškas, nes nuolat medžiagų skiautes reikia drėkinti ir pats vaizdas namuose turėtų būti nelabai patrauklus, kai ant radiatorių pridžiauta begalės įvairių medžiagų. Todėl pats geriausias sprendimas drėkinti namus yra oro drėkintuvas. Tai pats paprasčiausias ir daug laiko neužimantis namų drėkinimas, kuriam užtenka vos vieno mygtuko paspaudimo.

Oro drėkintuvo kitos funkcijos

Atrodo, kad oro drėkintuvas gali būti tik daiktas, kuris drėkina namus ir jam išsirinkti galima skirti nedaug dėmesio. Bet šis stilingas prietaisas gali būti puiki namų interjero detalė, kuri papildys visumą. Puikiai priderintas prie kambario jis gali derėti kambaryje ir kai jis bus nenaudojamas nereikės ieškoti vietos spintelėje ir jį slėpti. Tad prieš jį įsigydami pasvarstykite, kur jis stovės ir kokio dizaino jis galėtų būti. Kadangi oro drėkintuvų pasirinkimas yra labai platus nuo pačių mažiausių iki didžiausių, kiekvienas jį išsirinks savo namams nesunkiai.