Patarimai, kurie padės išsirinkti boilerį

pagal | 2022-06-01

Patarimai, kurie padės išsirinkti boilerį

Ne visuose namuose įrengtas centrinis vandentiekis, kurio pagalba galima gauti karštą vandenį ir šildytis namus. Daugelyje namų, tokius dalykus reikia įsirengti patiems. Tad vienas dažniausiai pasirenkamų dalykų yra boileris. Jis ne tik gali kaitinti vandenį, bet ir šildyti namus. Kadangi toks daiktas turi būti ilgaamžis, patikimas ir pritaikytas būtent jūsų namams, šiame straipsnyje trumpai papasakosime, kaip jį reikėtų išsirinkti.

Kaitinimo elementas

Turbūt kiekvienam aišku, kad bet kokie boileriai turi turėti kaitinimo elementą. Juos galima rinktis iš kelių variantų, tokių kaip:

  • Spiralinis;
  • Kontaktuojantis su vandeniu;

Tikriausiai pats pagrindinis dalykas, kuriuo reikėtų remtis yra galia. Kuo didesnė jo galia, tuo greičiau įšyla vanduo ir taip greičiau pradedami šildyti namai. Tad reikia įsivertinti, kokios galios boileris jūsų namams būtų pats tinkamiausias. Profesionalai dažniausiai rekomenduoja rinktis tokį variantą, kuris neturėtų sąlyčio su vandeniu, tai yra spiralinį arba keramikinį. Tokius kaitinimo elementus žymiai lengviau yra pakeisti, nes nereikia išleidinėti vandens ir būtent tokie elementai vandenyje nekaups kalkių.

Šilumos pralaidumas

Renkantis boilerį ir nekreipiant dėmesio į šilumos laidumą padaroma didelė klaida. Ir tokia klaida pasitaiko dažniausiai. Tad renkantis tokį prietaisą, visada reikėtų atkreipti dėmesį į jo laidumą, kad sukaupta energija nebūtų eikvojama veltui ir šildomas oras aplink boilerį. Taip bus išnaudojama daugiau elektros energijos, o nauda bus mažesnė.

Vertikalus ar horizontalus boileris

Šis kriterijus būna vienas iš dažniausių, į kurį kreipia klientai. Aišku, pirmiausia visada reikėtų apsvarstyti, kuris variantas būtų tinkamesnis jūsų namams, kad tilptų jį sumontuoti į norimą vietą. Iš esmės, abu variantai yra geri ir nesvarbu, kokie boileriai bus pasirinkti, jie bet kokiu atveju atliks savo funkciją. Tačiau jei norite rinktis geriausią variantą iš geriausių, tuomet reikėtų rinktis vertikalų. Jie bus patikimesni ir efektyvesni, bet jų sąnaudos bus didesnės, nei kad renkantis horizontalų boilerį.

Kombinuoti boileriai

Anksčiau vargu ar buvo galimybė rinktis iš platesnio spektro boilerių. Jie dažniausiai buvo tradiciniai ir nieko neišskirtiniai. Tačiau šiandien, galima rinktis iš kelių variantų. Naujesnis modelis yra kombinuotas boileris, kuris tinka tiems, kurie nori labai greitai įkaitinti jame esantį vandenį. Tokio tipo prietaisas gali būti jungiamas prie elektros energijos, tačiau jis turi galimybę energiją gauti iš saulės. Todėl renkantis tokį variantą per keletą metų jo naudojimo visi išleisti pinigai tikrai atsipirks ir ateityje galėsite nemažai sutaupyti.