Pėdų nuospaudų šalinimas: mediko patarimai

pagal | 2024-05-23

Gražios pėdos vasaros metu gali tapti Jūsų stiliaus papuošalas. Tikrai taip. Juk dažniausiai šiltuoju metų laiku dėvima atvira avalynė, tad reikėtų tinkamai susitvarkyti pėdas, kadangi jos parodo Jūsų rūpinimąsi savimi.

Jeigu atsirado nuospaudos – nelaukite ir kuo greičiau su jomis kovokite. Pėdų nuospaudų šalinimas yra tikrai gana greitas ir paprastas. 

Plačiau apie jį pasakoja gydytoja Rūta.

Mirkymas šiltame vandenyje

Tai padeda suminkštinti odą ir pašalinti negyvas odos ląsteles. Mirkykite kojas šiltame vandenyje su muilu ir Epsom druska 10-15 minučių. „Tai yra puiki priemonė ne tik kovoje su  nuospaudomis, tačiau ir surangiusia oda, kai kurie teigia, kad ir su karpomis. Taigi, toks ritualas turėtų būti atliekamas bent jau kartą per savaitę“,– pataria Rūta.

Pemza ar šveitiklis

Naudokite pemzą ar šveitiklį, kad švelniai pašalintumėte negyvas odos ląsteles nuo nuospaudų. Būkite atsargūs, kad nepersistengtumėte, nes tai gali sudirginti odą.

Drėkinamasis kremas

Reguliariai drėkinkite kojas, kad oda būtų minkšta ir elastinga. Tai padės sumažinti nuospaudų susidarymą. „Kremų gausa yra labai plati. Galima naudoti ne tik labai intensyviai drėkinančius kremus, tačiau ir paprastus aliejus, kurie yra naudojami maisto gamyboje. Gerai įdrėkinus odą – nuospaudos tikrai pasitaikys kur kas rečiau“,– nurodo Rūta.

Salicilo rūgštis

Be recepto parduodami salicilo rūgšties pleistrai ar geliai gali padėti sumažinti nuospaudų storį ir skausmą. Svarbiausia, kad tokie pleistrai yra lengvai uždedami ir nuimami, jų naudojimas yra labai patogus, kova su nuospaudomis nereikalauja laiko.

Free Close-Up of a Person's Feet Stock Photo

Podologas

Jei nuospaudos yra gilios ar įtrūkusios, galite kreiptis į podologą, kad jas išgydytų. Podologas savo praktikoje naudoja įvairius metodus. Nuospaudos gali būti pašalinamos chirurginiu būdu. Tinka ir lazerio terapija. Ji pasiteisina, kai nuospaudų problema dar nėra labai didelė. Galiausiai, itin dažnai pasirenkama krioterapija. Jos metu yra naudojamas skystas azotas nuospaudoms užšaldyti ir sunaikinti.

Ar aktualus nagų grybelio gydymas, ar nuospaudos, ar karpos – svarbiausia gydymą yra palikti savo srities specialistams, kurie naudodami pažangiausią įrangą gali užtikrinti greitą rezultatą.