Kiekvienas stengėmės imtis tam tikrų saugumo priemonių, kurios leistų apsisaugoti nuo sukčiavimo. Yra sukurta daug įvairių sistemų apsisaugoti nuo nepageidaujamų veiksnių. Tikriausiai dažniausios situacijos, susijusios su sukčiavimu atsiranda prekybos srityje, kur didelė dalis sandorių priklauso nuo pinigų, todėl čia reikia imtis kaip įmanoma daugiau saugumo priemonių. Viena iš tokių yra pinigų tikrinimo aparatai. Apie juos plačiau papasakosime šiame straipsnyje.
Pagalbininkas apsaugoti verslą
Tokie aparatai ypač naudingi tada, kai dauguma operacijų yra apmokama grynais pinigais. Kadangi tokių operacijų šiais laikais dar vyksta nemažai, tai reikia imtis veiksmų, kad galutiniame variante nereikėtų skaičiuoti nuostolių. Naudojantis šiais aparatais galima išvengti daug sukčiavimo atvejų. Tokiu būdu įmonė susiduria su mažesne rizika patirti nuostolių, kurie gali turėti neigiamos įtakos įmonės veiklai ir metiniams rezultatams. Patyrus nuostolių, natūralu, kad juos reikės dengti iš įmonės lėšų. O jei žala bus padaryta didelė, tai labai didelė tikimybė, kad kiekvienas darbuotojas pajus tai.
Nesudėtingas naudojimas
Pinigų tikrinimo aparatais nėra sudėtinga naudotis, jie greitai gali atpažinti ar kupiūra yra suklastota ar ne. Tereikia juos praleisti per aparatą ir pagal užprogramuotus ženklus atpažins ar tai tikras ar padirbtas pinigas. Jeigu jis bus suklastotas, nesunkiai bus galima tai atpažinti, nes pinigų tikrinimo aparatas skleis tam tikrus garsus ir rodys signalus. Juo taip pat patogu naudoti, nes nėra taisyklės, kaip kupiūras reikėtų dėti į juos, jos gali būti dedamos tiek nugarėle į viršų, tiek į apačią. Aparatas bet kokiu atveju jas atpažins ir jam pavyks nuskaityti reikiamus atpažinimo ženklus.
Kokias savybes turi turėti pinigų tikrinimo aparatai
Kad apsauga būtų tikrai stipri, tokie aparatai gali turėti 5 skirtingus atpažinimo būdus:
- Banknotų dydžio;
- Banknotų tankio;
- Ultravioletinio atpažinimo;
- Magnetinio atpažinimo;
Pinigų tikrinimo aparatas yra universalus ir gali atpažinti įvairias kupiūras, tokias kaip eurus, dolerius ir kitus pinigus. Tad dirbant su grynaisiais pinigais, nereikės kelių skirtingų rūšių aparatų, kad būtų galima atpažinti tam tikras kupiūras.
Kur dažniausiai galima matyti tokius aparatus?
Pinigų tikrinimo aparatai gali būti įrengti ten, kur yra dirbama su grynaisiais pinigais. Nėra taisyklės, kada jie privalomi, o kada ne. Turbūt didžiausia rizika susidurti su sukčiavimu yra ten, kur dažniausiai vyrauja grynieji, tai būtų įvairios parduotuvės ir bankai. Šiose sferose tokie aparatai praktiškai yra privalomi, nes pakliūti padirbtiems pinigams suteikiamas minimalus kelias.