Polikarbonato šiltnamių priežiūros ABC

pagal | 2023-09-07

Polikarbonatiniai šiltnamiai yra fantastiška investicija kiekvienam aistringam sodininkui. Juose galima sukurti kontroliuojamą aplinką, kuri prailgina vegetacijos sezoną ir apsaugo augalus nuo gamtos stichijų. Tačiau, kaip ir bet kurią kitą konstrukciją, juos reikia reguliariai prižiūrėti, kad jie ir toliau optimaliai funkcionuotų. Šiame straipsnyje apžvelgsime polikarbonatinių šiltnamių priežiūros ABC ir pateiksime svarbiausių patarimų, kaip palaikyti geriausią šiltnamio būklę.

Šiltnamio įvertinimas

Prieš pasineriant į techninės priežiūros detales, būtina pradėti nuo išsamaus dabartinės jūsų šiltnamio būklės įvertinimo. Šis pradinis žingsnis padės jums nustatyti sritis, kurioms reikia skirti dėmesio, ir nustatyti priežiūros užduočių prioritetus.

  • Apžiūrėkite polikarbonato plokštes. Pirmiausia apžiūrėkite polikarbonato plokštes, kurios sudaro šiltnamio sienas ir stogą. Ieškokite įtrūkimų, skylių, oro sąlygų ar kenkėjų padarytų pažeidimų. Šios plokštės labai svarbios norint palaikyti tinkamą temperatūrą ir apsaugoti augalus.
  • Patikrinkite, ar nėra nuotėkio. Apžiūrėkite šiltnamį, ar nėra nesandarumo požymių, ypač aplink siūles ir sujungimus. Dėl nesandarumų gali atsirasti vandens žala ir temperatūros svyravimai, kurie kenkia augalų augimui.

Pagrindinis valymas ir priežiūra

Įvertinus šiltnamio būklę, laikas pereiti prie įprastų valymo ir priežiūros užduočių.

Polikarbonato plokščių valymas

Norėdami užtikrinti maksimalų šviesos skvarbą, reguliariai valykite polikarbonato plokštes. Minkštu šepetėliu arba kempine, švelniu plovikliu ir šiltu vandeniu pašalinkite purvą, dulkes ir dumblius. Venkite abrazyvinių medžiagų, kurios gali subraižyti paviršių.

Išvalykite latakus ir lietvamzdžius

Šiltnamių latakai ir lietvamzdžiai ilgainiui gali užsikimšti šiukšlėmis. Pasirūpinkite, kad jie būtų švarūs, kad vanduo tinkamai nutekėtų ir nesikauptų ant stogo.

Apžiūrėkite ir sutepkite durų vyrius

Patikrinkite šiltnamio durų vyrius ir spynas. Patepkite juos silikono pagrindo tepalu, kad nerūdytų ir sklandžiai veiktų.

Sezoniniai aspektai

Skirtingiems metų laikams šiltnamiai reikalauja specifinės priežiūros užduotys.

  • Pavasaris. Pavasarį, kai temperatūra pakyla, įsitikinkite, kad jūsų šiltnamio vėdinimo sistema veikia tinkamai. Jei reikia, išvalykite arba pakeiskite ventiliacijos angas ir ventiliatorius, kad palaikytumėte tinkamą oro cirkuliaciją.
  • Vasara. Karštais vasaros mėnesiais labai svarbu valdyti į šiltnamį patenkančių saulės spindulių kiekį. Įrenkite šešėlinį audinį arba naudokite šešėliavimo dažus, kad apsaugotumėte augalus nuo per didelio karščio.
  • Ruduo. Pradėjus kristi lapams, reguliariai valykite latakus ir lietvamzdžius, kad jie neužsikimštų. Tai padės užtikrinti tinkamą drenažą per stiprias liūtis.
  • Žiema. Prieš atkeliaujant žiemai įsitikinkite, kad jūsų šiltnamis yra tinkamai izoliuotas. Izoliuokite vamzdžius ir, jei reikia, sumontuokite šildytuvą, kad apsaugotumėte augalus nuo šalčio.

Kenkėjų ir ligų valdymas

Atidžiai stebėkite savo augalus, ar nėra kenkėjų ar ligų požymių. Norint užkirsti kelią užkrato plitimui, būtina anksti aptikti ir imtis skubių veiksmų.

Polikarbonatinio šiltnamio priežiūra neturi būti bauginanti. Laikydamiesi šių priežiūros taisyklių užtikrinsite, kad jūsų šiltnamis išliktų puoselėjama aplinka jūsų mylimiems augalams. Reguliariai vertinant, valant ir sezoniškai reguliuojant šiltnamio būklę, jo būklė bus puiki, todėl galėsite džiaugtis ilgesniu vegetacijos laikotarpiu ir gausiu derliumi daugelį metų. Taigi pasiraitokite rankoves, užsimaukite sodininko pirštines ir pasirūpinkime, kad šiltnamis klestėtų!