Populiariausi slidinėjimo kurortai Europoje jus nustebins

pagal | 2022-12-16

Šiandienos straipsnyje norėsime pasikalbėti tema populiariausi slidinėjimo kurortai Europoje. Aptarsime populiariausias šalis kaip: Austrija, Prancūzija ir Lenkija. Kiekviena iš jų – žiemos sporto entuziastams siūlo unikalią, bei skirtingą patirtį. Kokia ji? Sužinosite netrukus.

Austrija

Ši šalis jau seniai yra viena populiariausių slidinėjimo vietų Europoje, o jos didingi kalnai atveria kvapą gniaužiančius vaizdus ir siūlo įvairias trasas bet kokio lygio slidinėjimo įgūdžiams. Arlbergo regionas, esantis vakarų Austrijoje , laikomas viena geriausių slidinėjimo vietovių pasaulyje. Jame yra daugiau kaip 200 kilometrų prižiūrimų trasų, įvairios vietovės – nuo švelnių šlaitų iki stačių profesionalų trasų, o drąsesnių nusileidimų ieškantiems – daugybė galimybių slidinėti už trasų ribų.

Prancūzija

Tai dar viena puiki vieta slidininkams ir snieglentininkams. Nuostabus kraštovaizdis ir žavūs kaimeliai – nenuostabu, kodėl kasmet į šią Alpių šalį suplūsta tiek daug žmonių. Šį regioną sudaro aštuoni skirtingi kurortai, kuriuose yra daugiau kaip 600 km trasų, tinkamų įvairaus lygio ir amžiaus slidininkams. Didžiausia pasaulyje sujungta slidinėjimo zona taip pat siūlo išskirtines pramogas, pavyzdžiui, skrydžius sraigtasparniu arba žygius per laukinių gėlių kupinus miškus šiltuoju metų laiku.

Lenkija

Lenkija dažniau girdime kaip pigesnių pramogų šalimi, tačiau ir čia yra fantastiškų slidinėjimo vietų. Viena iš tokių vietų yra pietų Lenkijoje esanti Zakopanė. Tai nedidelis kalnų miestelis, įsikūręs 1000 m aukštyje virš jūros lygio Slovakijos ir Lenkijos pasienyje. Netoliese esančios slidinėjimo trasos yra įvairios – nuo pradedančiųjų kalnelių iki vidutinio lygio trasų, taip pat yra daug galimybių slidinėti rogėmis arba snieglente. Zakopanėje taip pat daugybė pramogų, pavyzdžiui, jodinėjimas žirgais vaizdingais takais, įvairūs žygiai ir ekskursijos.

Italija

Italijos Alpės garsėja kaip vienos vaizdingiausių Europoje. Viena iš slidinėjimo vietų yra Dolomitai, kurie garsėja nuostabiais vaizdais ir įvairiu reljefu. Šią vietovę sudaro 12 tarpusavyje sujungtų kurortų, kurių kiekvienas siūlo skirtingą slidinėjimo patirtį. Pradedantiesiems patiks plačiose, lengvose trasose, o vidutinio sunkumo ir pažengusiems slidininkams siūloma keletas sudėtingų trasų. Slidinėjimo sezonas Dolomituose paprastai prasideda gruodį ir tęsiasi iki kovo.

Kaip pasirinkti kurortą atostogoms?

Geriausio slidinėjimo kurorto pasirinkimas priklauso nuo to, ko ieškote atostogoms. Svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip vieta, galimybė naudotis trasomis ir užsiėmimais, finansinis biudžetas ir pageidaujamos slidinėjimo patirties tipas. Taip pat atsižvelkite į savo grupės ar šeimos dydį – kai kurie kurortai geriau tinka didesnėms grupėms, o mažesni gali labiau tinka poroms arba keliaujantiems vieniems.