Populiariausios Graikijos salos: kurią pasirinkti?

pagal | 2024-01-25

Norite kartu su mylimuoju ar visa šeima aplankyti įspūdingąją Graikiją ir svarstote, kurią salą geriausia pasirinkti? Kiekviena iš jų gali pasiūlyti unikalią kultūrą, išskirtinius kraštovaizdžius ir leidžia kurti neįkainojamus prisiminimus su artimaisiais. Šiame straipsnyje aptarsime vienas iš populiariausių Graikijos salų ir kodėl verta jas aplankyti.

Kreta

Kelionė į Graikiją šeimai ar dviem gali būti įsimintinai praleista Kretos saloje. Tai didžiausia Graikijos ir penktoji pagal dydį Viduržemio jūroje esanti sala, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, istoriniais ir kultūriniais paminklais. Gamtos entuziastai galės leisti į žygį Samarijos tarpeklyje, o istorijos mėgėjai turės galimybę aplankyti archeologines vietas, pavyzdžiui, Knoso rūmus, Fortezza pilį.

Rodas

Šioje Graikijos saloje gausu senovės pėdsakų, praeities įvykių. Be to, Rodo saloje per metus būna ne mažiau kaip 300 saulėtų dienų, todėl čia yra ne mažai vešlios augmenijos. Tai puikus pasirinkimas įsimylėjėlių poroms, norinčioms atitrūkti nuo kasdienybės ir pasimėgauti vienas kito dėmesiu. Atvykę čia galėsite ilsėtis tvarkingai įrengtuose paplūdimiuose ir mėgautis skaidraus, žydro vandens pramogomis.

Korfu

Korfu sala yra unikali, nes čia galima tiek ramiai ilsėtis paplūdimiuose, tiek šėlti iki paryčių. Keliaujantiems su vaikais, rekomenduojame apsistoti mažesniuose Korfu miesteliuose, pavyzdžiui, Agios Gordios ar Liapades. Ieškantys naktinių pramogų gali apsistoti Kavos miestelyje, kuriame galės aktyviai praleisti laiką. Be to, apsistojus šioje saloje, rekomenduojama aplankyti garsiąją Palaio Frourio tvirtovę, Angelokastro pilį, pastatytą ant kalvos su nuostabia panorama, ir Palaiokastritsa miestelį.

Santorini

Santorini – tai viena iš romantiškiausių salų, kuri garsėja dėl vakarinės pakrantės miestelių Fira ir Oia. Šiuose miesteliuose gausu baltų namelių, bažnyčių su mėlynais kupolais, apaugusių spalvingomis gėlėmis. Šią salą dažniausiai renkasi įsimylėjėlių poros ir medaus mėnesio kopinėtojai. Čia atostogaujantiems turistams rekomenduojama apsilankyti Amoundi įlankoje, raudonajame paplūdimyje ir Pyrgos miestelyje.

Zakinto

Šios salos šiaurinės ir vakarinės dalys yra kalnuotos, sudarytos iš ryškiai baltų uolų, o rytinės ir pietinės yra skalaujamos smaragdinio vandens ir turi plačius auksinio smėlio paplūdimius. Šioje saloje gali atostogauti tiek poros, tiek šeimos su vaikais. Jeigu planuojate atostogas Zakinto saloje, būtinai nuplaukite į Navagio paplūdimį, kuriame stūkso laivo liekanos. Taip pat apsilankykite Porto Limnionas lagūnoje, kur galėsite gėrėtis žydrai žalsvu vandeniu ar mėgautis saulės voniomis.

Tai bene vienos iš populiariausių Graikijos salų, galinčių pasiūlyti neužmirštamas atostogas su mylimaisiais ar draugais. Ieškodami tinkamiausios salos, įvertinkite, norisi atpalaiduojančio ar aktyvaus poilsio. Taip pat atsižvelkite, kiek laiko planuojate atostogauti, nes kai kuriose salose pilnai pakanka 3 dienų. Tad jeigu planuojate ilsėtis 1–2 savaites, apsistokite didesnėje saloje, iš kurios galėsite nuplaukti į mažesnes salas, pavyzdžiui, Santorini.