Praktiškumas ir stilius: kaip atrasti idealias kojines jūsų mažiesiems?

pagal | 2024-02-26

Kūdikių kūneliai yra jautrūs hipotermijai, todėl visada reikia pasirūpinti, kad jiems būtų šilta.

Kas svarbiausia, renkantis kojines vaikams?

Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į medžiagą. Kojinės turėtų būti pagamintos iš natūralios medžiagos: pavyzdžiui, medvilnės ar kitos sertifikuotos ir antialerginės medžiagos. Svarbu, kad vaiko oda galėtų laisvai kvėpuoti – taip išvengiama perkaitimo ir prakaitavimo, kuris gali lengvai sukelti peršalimo ligas.

Taip pat svarbu kojinių ilgis ir medžiagos storis. Viskas priklauso nuo sezono. Žiemą geriau rinktis ilgesnes ir storesnes kojines, kurios tinkamai izoliuos vaiką nuo šalto oro, o vasarą daug geriau tiks plonesnės ir trumpesnės kojinės, pageidautina šviesių spalvų. Šviesios spalvos atspindi saulės šviesą, o tai vasarą neleidžia kūdikio kūnui perkaisti.

Kūdikių kojinės su barškučiais

Kojinės su barškučiu yra itin įdomus sprendimas, kuris ne tik tinkamai apsaugos jūsų kūdikį, bet ir suteiks jam pramogą. Mažyliai mėgsta pasiekti savo pėdutes. Dėl barškančio kojinių galo jie tai daro dar mieliau ir yra ilgam užimami, todėl mažiau nervinasi ilgų kelionių automobiliu ar vežimėliu metu. Spalvingi, draugiški dizainai su minkštais barškučiais, dažniausiai gyvūnų pavidalo, patraukia mažylių dėmesį ir verčia juos noriai mūvėti kojines. Šio tipo ir įvairių kitų vaikišku kojinių galite įsigyti ir internetu: sterntaler.lt.

Kokias kūdikių kojines pasirinkti? Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį pirkdami?

Rinkdamiesi kojines turite žinoti, į ką atkreipti dėmesį, nes yra keletas svarbių savybių, kurias turėtų atitikti geriausios kojinės, kad jūsų kūdikiui būtų užtikrinta tinkama apsauga, saugumas ir dėvėjimo patogumas.

  • medžiaga – turėtų būti natūrali, geriausia medvilninė arba vilna, kad jūsų vaikas būtų gerai apsaugotas nuo šalčio ir galėtų kvėpuoti oda. Dirbtinės medžiagos neužtikrina tinkamos oro cirkuliacijos ir gali alergizuoti kūdikio odą;
  • apdaila – patikrinkite kojinių siūles, jos turi būti lygios ir minkštos, kad ant kūdikio odos neliktų žymių;
  • kraštai – jie turėtų būti pakankamai lankstūs ir nespausti, kad nesutrikdytų kūdikio kojų kraujotakos;
  • padas – pradedantiems ropoti vaikams rekomenduojama rinktis kojines su neslystančiu padu, kurios suteiks geresnę atramą ir didesnį komfortą judėjimo metu;
  • dydis – atkreipkite ypatingą dėmesį į amžiaus etiketes ir jose nurodytus dydžius. Tai ypač svarbu pradedantiems vaikščioti vaikams, nes per ankštos arba per laisvos kojinės mažina judėjimo komfortą;
  • išvaizda – kojinių spalvos ir forma taip pat yra svarbios. Vaikui turi patikti jo kojinės, kad jis norėtų jas noriai mūvėti ir nebandytų jų nusimauti. Mažiausiems vaikams geriausiai tiks kontrastingų spalvų kojinės. Naujagimiams geriausiai tiktų juodos, raudonos arba baltos spalvos – tai pirmosios spalvos, kurias mažylis pradeda matyti. Taip pat verta pagalvoti apie kojines su barškučiais ar papildomais dekoratyviniais elementais, kad kojinės būtų patrauklesnės.