Priežastys, kodėl turėtumėte įsigyti vaizdo registratorių

pagal | 2021-12-06

Vaizdo registratoriai – kodėl jie sulaukia tiek dėmesio?

Vairavimas, ypač žiemos metu tampa pavojingas tiek Jums tiek aplinkiniams. Net ir važiuojant pasirinkus saugų greitį, besilaikant visų kelių eismo taisyklių reikalavimų, vistiek galite likti kalti dėl eismo įvykio. Kaip pavyzdį galime paimti staigu aplenkimą kelyje ir sustabdymą jums palei pat priekį. Šiuo atveju Jus nesilaikėte saugaus atstumo ir esate kaltas, nebent turėtumėte liudininkų kurie matė įvykį ir sutiktų liudyti, arba turite vaizdo registratorių, kuris fiksuoja visą Jūsų vairavimo laiką. Tai yra nenuginčijamas įrodymas, kas yra kaltas.

Ir tai yra tik viena mūsų įvardinta, tačiau dažna situacija kelyje. Ne veltui vaizdo registratoriai taip smarkiai populiarėja pasaulyje ir Lietuvoje. Ar vis dar svarstote apie jų įsigijimą? Pateiksime keletą įdomių faktų, galbūt jie leis Jums lengviau priimti sprendimą.

Įdomūs faktai apie vaizdo registratorius

  • Vadinamasis placebo efektas ir saugumo jausmas kelyje. Žinojimo jausmas, jog turite pranašumą prieš nesąžiningus žmones, ar kitus kelių chuliganus. Galimybė įrodyti realius faktus su įrodymais ir taip padėti nustatyti tikrąjį avarijos kaltininką.
  • Įvykus auto įvykiui daugelis žmonių patiria šoką, o tai kartais įvykio kaltininkus priverčia sprukti iš vietos, tai juos priverčia padaryti adrenalino pojūtis. Manau sutiksite, jog eismo įvykio metu mažiausiai Jums rūpės kito automobilio numeriai. Šiuo atveju registratoriai numerius užfiksuos už Jus.
  • Kai kuriose užsienio šalyse, kaip Jungtinė Karalystė, draudimo agentūros netgi skatina šių prietaisų turėjimą tam tikromis nuolaidomis, ar kitais privalumais. Vaizdo medžiagų dėka lengva nustatyti avarijos kaltininką, taip yra greičiau išsprendžiami nesutarimai ir sutaupomi pinigai teismuose.

Tvirtinimas automobilyje

  • Pats saugiausias, ir geriausias būdas yra tvirtinimas su lipnia juosta. Tačiau turėkite omenyje, jeigu blogai pritvirtinsite prietaisą, taip lengvai perkelti į kitą vietą jau nepavyks.
  • Laikikliai prispaudžiami su vakumu. Lengvai nuimamas, perkeliamas į kitą vietą, tačiau jo minusas yra silpnas laikymasis. Įvažiavus į didesnę duobę, ar kelio nelygumą jis gali atšokti.
  • Prie vidinio veidrodėlio tvirtinami registratoriai yra aukso viduriukas. Lengvai užsideda ir nusiima, tvirtai laikosi.

Turite atminti, jog šių prietaisų galite rasti įvairiausiomis kainomis. Nuo labai pigių iki brangiausių premium klasės registratorių. Kokį reiktų rinktis? Atsakymas būtų žinoti savo poreikius, kokiais keliais važinėjate, kur laikote automobilį. Svarbus dalykas yra tai, jog brangų registratorių nesaugomoje teritorijoje gali pavogti. Tačiau ši problema dingsta, jeigu laikote savo transporto priemonę saugioje vietoje.

Registratoriai skiriasi filmavimo kampais, raiška, ar turi naktinį matymą. Taip pat reiktų pasirūpinti kuo didesne atminties kortele, jog išsaugoti įrašus. Kuo talpesnė atminties kortelė, tuo rečiau reikės prisijungti prietaisą prie kompiuterio ir trinti video medžiagą.