Privati pradinė mokykla: ką verta apie ją žinoti kiekvienam tėveliui?

pagal | 2023-06-15

Tie, kas turi vaikų, anksčiau ar vėliau išauš toks rytas, kada vaikas pradės eiti į mokyklą ir dažnam tėvui tai yra naujo etapo pradžia. Bet kad būtų žengtas šitas žingsnis, svarbu prieš tai padaryti labai daug sprendimų, kurie leistų džiaugtis pasirinktu variantu. Tad dar prieš pradedant lankyti mokyklą, reikia ją išsirinkti, o norint ją išsirinkti reikia susirinkti labai daug informacijos, įvertinti visus kriterijus ir taip nuspręsti. Kad pasirinkimas būtų kiek paprastesnis, šiame straipsnyje norime papasakoti kiek daugiau apie privačias pradines mokyklas, ką verta apie jas žinoti kiekvienam tėveliui.

Pagal kokius kriterijus išsirinkti privačią pradinę mokyklą?

Kiekvienas tėvas turi išsikėlęs tam tikrus kriterijus, pagal kuriuos gali būti pasirenkama privati pradinė mokykla. Galbūt toliau išvardinti kriterijai kai kam gali būti netinkami, tačiau tai nėra blogai, nes kiekvieno nuomonė yra individuali, todėl vadovautis gali kitais kriterijais. Bet jeigu norite pasidomėti ir kitų nuomone, tad pasirinkimo kriterijai gali būti štai šie:

  • Kaip toli yra nutolusi nuo jūsų namų. Kadangi privačių pradinių mokyklų, ypač didesniuose miestuose, yra pakankamai nemažai, tad tai gali būti vienas iš prioritetų.
  • Koks yra taikomas mėnesinis mokestis. Aišku, jis priklausys nuo pačios mokyklos, jos taikomų mokymosi metodų, maisto ir panašiai. Kartais brangesnė kaina gali priklausyti ir nuo kokybiškumo. Labai didelė tikimybė, kad kuo privati mokykla bus brangesnė, tuo ji bus kokybiškesnė.
  • Kokie mokytojai ten dirba. Šiais laikais yra labai populiaru domėtis, kokie mokytojai mokys jūsų vaikus, tad tai gali būti vienas iš prioritetų.

Kiek kainuoja privati pradinė mokykla?

Kadangi privačių pradinių mokyklų yra pakankamai nemažai, todėl labai sunku pasakyti, kokią kainą reikės sumokėti, nes kiekvienas mokestis gali būti individualus. Puiku yra tai, kad kiekvienas tėvelis gali pasirinkti tokią mokyklą, kuri yra pagal galimybes. Bet jeigu kalbėsime apie pačią privačią pradinę mokyklą, verta žinoti, kad į vaiko ateitį verta investuoti, nes tik taip galima užtikrinti jo tinkamą ateitį. Tad investuoti į vaiko ateitį verta, ypač jeigu matote, kad privati pradinė mokykla siūlo jums tinkančią mokymosi programą.

Prieš kiek laiko verta pasirinkti privačią pradinę mokyklą?

Kaip žinia, privačiose mokyklose vietų skaičius yra ribotas, todėl kuo anksčiau rezervuosite vietą, tuo galėsite būti tikresni, kad laisvą vietą gausite. Tad tokios mokyklos reikia ieškoti kaip įmanoma anksčiau, o ne tik vasarą kai vaikas jau rudenį pradės lankyti mokyklą.