Rinkitės kapaviečių paminklą atsakingai

pagal | 2021-11-05

Rinkitės kapaviečių paminklą atsakingai

Netekus artimo žmogaus, norime jo atminimą įamžinti prasmingai. Tą padaryti galima tik šiltai prisimenant velionį ir su meile prižiūrint jo kapavietę. Šiandien kapų priežiūra tikrai nėra sudėtinga. Tereikia pasirinkti tinkamus kapų priežiūros paslaugų tiekėjus. Paminklai Vilniuje yra gana populiari paslauga, tad ir ją suteikiančių netrūksta. Šiek tiek plačiau apie tai.

Be abejonės, pats svarbiausias kapavietės akcentas – paminklas. Patyrę šios srities meistrai gali išgauti bet kokią kliento pageidaujamą paminklo  formą lauždami, šlifuodami ir poliruodami marmurą bei granitą. Tačiau dera skirti dėmesio ir bendram kapavietės dizainui. Pirmiausia – Prieš rinkdamiesi kapaviečių dizainą gerai apgalvokite, kas jais rūpinsis vėliau. Tikrai neturėtumėte visos rūpesčių naštos užsikrauti tik ant savo pečių. Juolab, kad profesionalūs meistrai tai gali padaryti greičiau ir kokybiškiau. O ir rezultatas dažnai būna gerokai labiau džiuginantis. Jeigu galvojate, jog tai kainuos pernelyg brangiai, nurimkite. Patyrę meistrai  turėdami daugiau patirties ir tiksliai žinodami kliento  poreikius ir galimybes prižiūrėti kapavietę, pasiūlys optimaliausią kainos ir santykį. Tad paminklai Vilniuje tikrai neišgąsdins dideliais kainų skaičiais.

Kaip minėjome, pati populiariausia kapų tvarkymo paslauga – paminklų užsakymas. Prieš pasirenkant paminklo medžiagą, specialistai pataria atsižvelgti į tokius aspektus:

  • Aplinką ir priežiūros galimybes.
  • Kapavietės dydį ir kiek žmonių ateityje joje planuojama laidoti.
  • Ieškoti optimaliausio kainos ir kokybės santykio.
  • Galiausiai nepamiršti velionio išreikštos valios dėl paminklo ypatumų.

Remiantis kapų meistrų praktika galima pasakyti, jog pastaruoju metu paminklų gamyboje vis dažniau pasirenkamas granitas. Taikant įvairias apdirbimo technologijas , išgaunamas labai skirtingas granito vaizdas. Jei akmuo poliruojamas, šlifuojamas ar deginamas,  efektyviai išryškinama tekstūra. Laužant granitą, suteikiama jam grubumo, o veikiant smėlio ar metalo dalelėmis, sukuriamas senesnio, padūlėjusio akmens efektas.

Šiomis dienomis visai nesudėtinga išsirinkti paminklą ir internetu. Jeigu abejojate ar jums tiks pasirinktas paminklas, tai galima pasinaudoti tam tikra paslauga. Jums reikia užsakyti paminklo maketą. Specialistai gali sukurti paminklo maketą ar vizualizaciją. Taip susikursite tvirtą vizualinį vaizdą, kokio paminklo norite. Tuomet tolimesnis bendravimas su meistrais bus gerokai sklandesnis ir greitesnis. Teliks pasirinkti paminklo spalvą, dydį, formą ir kita. Tad, norėdami, jog artimųjų amžino poilsio vieta visuomet džiugintų tiek širdį, tiek akis ir kapaviečių tvarkymas netaptų nemalonia prievole, nevenkime ieškoti profesionalių patarimų.