ŠAMPŪNAI: 6 SKIRTINGOS JŲ RŪŠYS

pagal | 2023-05-12

Šampūno pagrindinė paskirtis – valyti susikaupusius nešvarumus, riebalų perteklių nuo galvos odos ir plaukų šaknų. Tačiau kodėl jų pasirinkimas toks platus? Šampūnai, kaip ir kitos plaukų priežiūros priemonės gali atlikti ne tik plovimo funkciją, bet ir padėti pasiekti norimo rezultato – glotnesnių, tiesesnių plaukų, palaikyti dažytų plaukų spalvą bei norimą toną, naikinti pleiskanas, suteikti apimties. Pateikiame skirtingų šampūnų tipus, kuriuos rasite https://nudemoon.lt/ el. parduotuvėje

  1. Valomieji. Valomieji šampūnai skirti pleiskanojančiai odai bei toms, kurių plaukai itin greitai riebaluojasi (greitas riebalavimasis lyginamas su kasdieniu galvos plovimu) . Valomieji šampūnai būna kasdienio naudojimo (juos galima naudoti kasdien), bei gilaus valymo, naudojami prieš plaukų procedūras arba “stipriai” išvalyti galvos odai, naudojami rečiau nei kartą į savaitę. 
  2. Apimties. Šie šampūnai skirti tiems, kurie skundžiasi prigludusiais plaukais. Dažniausiai šią problemą turi plonus, retus plaukus turintys vyrai ir moterys. Šampūno paskirtis – ne tik išvalyti galvos odą, bet ir “pakelti” plauką nuo šaknų, kad optiškai plaukų tūris atrodytų kiek įmanoma didesnis.
  3. Glotninantys. Glotninatys šampūnai skirti turintiems pasipūtusius, dažnai besiveliančius plaukus. Šampūno paskirtis – glotninti, tiesinti ir mažinti vėlimąsi. Šių šampūnų sudėtyje dažnai rasite keratino, įvairių aliejų.
  4. Dažytų plaukų arba pilkinantys. Šie šampūnai padeda kuo ilgiau išlaikyti dažytų plaukų spalvą. Blondinėms skirti pilkinantys šampūnai padeda išvengti plaukų geltonumo, suteikia pilką (natūralų) atspalvį. 
  5. Kietieji. Kietieji šampūnai ypatingi tuo, kad jie gaminami ne skystuoju pavidalu, o kietuoju (gabaliukais). Tačiau jie atlieka tokią pačią paskirtį kaip ir skystuoju pavidalu gaminami šampūnai. Šiuo laikotarpiu rinkoje atsiranda vis daugiau kietųjų šampūnu, nes gamintojai atsižvelgia į gamtosaugą (nereikia plastikinių pakuočių), bei šie šampūnai dažniausiai natūralios sudėties (be parabenų, SLS, sulfatų).
  6. Sausi. Sausi šampūnai skiriasi naudojimu, lyginant su įprastais šampūnais. Jų naudojimui nereikia vandens – purškiami tiesiai ant galvos odos ir plaukų šaknų. Tai puiki alternatyva galvos plovimui (dėl laiko stokos, netikėtos išvykos ir pan.). Tačiau vertėtų nepamiršti, kad šių šampūnų negalima naudoti kasdien (tik išskirtiniais atvejais), kadangi aerozolinio purškiklio sudėtyje esančios dalelės bei plaukų riebalai, nešvarumai kaupiasi galvos odoje, kadangi nėra nuskalaujami vandeniu.

PLAUKŲ ŠAMPŪNŲ NAUDOJIMAS

Turėtume atkreipti dėmesį, kad šampūnas parenkamas ne pagal plauko, bet pagal galvos odos ir plaukų šaknų tipą. Nepamirškite, kad trenkant plaukus šampūnu reikėtų jį naudoti galvos odai ir šaknims, galiukams šampūno papildomai nereikia. Geriausiai nešvarumai, riebalų perteklius pašalinamas plovimą atliekant 2 kartus. Itin svarbu išskalauti gausiu kiekiu vandens. 

NATŪRALŪS ŠAMPŪNAI

Pastaruoju metu itin sparčiai populiarėjant natūraliems, veganiškiems produktams, plaukų šampūnų asortimento didelę dalį užima natūralūs šampūnai. Atsižvelgiant į gamtosaugos klausimus atsisakoma plastikinių pakuočių arba jos pakeičiamos perdirbamomis, produktai gaminami netestuojant su gyvūnais, atsisakoma netinkamų ingredientų (SLS, sulfatų, parabenų). Vis didesnę šampūnų sudėties dalį užima natūralūs aliejai, augalų ekstraktai ir kitos iš gamtos išgaunamos medžiagos. Šie šampūnai “draugiški” ne tik gamtai, bet ir vartotojui.