Senų medžių pjovimo paslaugos – kalbiname ekspertus

pagal | 2022-10-16

Senų medžių pjovimas yra labai aktuali paslauga tiek namų, tiek daugiabučių gyventojams. Šalia namų augantys seni medžiai gali būti labai pavojingi, todėl jų nupjovimas yra geriausias būdas užtikrinti savo aplinkinių ir turto saugumą. Apie šį sudėtinga darbą pakalbinome viena iš įmonių atstovų. Tikimės, jog straipsnis bus naudingas.

Medžio pjovimo eiga ir niuansai.

Mūsų teikiamam darbui reikia ne tik žinių, daug fizinės ištvermės, tačiau ir patirties. Kadangi padarytos klaidos gali kainuoti sugadintą turtą, arba dar blogiau atimtą gyvybę. ž

Pirmiausia patikriname medį. Jei jis pasviręs, sutvirtiname jį paremdami specialiu kuolu, kad jis būtų stabilizuotas. Pašaliname šakas ir jas saugiai padedame kitur. Tada iš kamieno išpjauname pleištą toje pusėje, kurioje ketiname medį nupjauti. Taip išvengiame, kad medis krisdamas suskiltų ir apgadintų viską, kas yra jo kelyje.

Tada prie medžio viršūnės pritvirtiname virvę ir traukiame jį norima kryptimi. Virvė yra pritvirtinta prie gervės, kuri padeda kontroliuoti medžio kritimo kryptį. Visada atsižvelgiame į aplinką – netoliese neturi būti žmonių ar gyvūnų, taip pat pastatų ar kitų objektų, kuriuos krentantis medis galėtų pažeisti.

Jeigu reikia – naudojame papildomą techniką saugumui ir sklandžiam darbui užtikrinti.

Kai medis nukrenta, supjaustome jį į tinkamas dalis ir jau tada paliekame klientui spręsti ką su juo daryti. Teigia  pjovejai.lt ekspertas.

Dažniausiai užduodami klausimai apie medžių pjovimą:

  • Kiek kainuoja nupjauti medį?

Medžių pjovimo kaina priklauso nuo jų aukštis, vieta ir skersmuo. Taip pat kaina gali Jūsų vietovė. Ar gyvenate centrinėje Lietuvos dalyje, ar užkampyje.

  • Kiek laiko ar reikia nupjauti medį?

Paprastai medį nupjauti užtrunka 1 darbo dienos, jei nėra kokių nors nenumatytų trukdžių.

  • Kaip pjaunant medžius kyla tam tikra rizika. Kokia yra rizika ir kaip ją sumažinti?

Dažniausiai pasitaikantys pavojai, susiję su medžių pjovimu, yra krentančios šakos ir aplinkinio turto sugadinimas. Šias rizikas puikiai supranta profesionalūs aplinkos tvarkymo darbų meistrai. Nerekomenduojame šio darbo atlikti patiems, ypač jei nesate anksčiau su tuo susidūrę. Tai gali būti labai pavojinga.

  • Ar pašalinate ir kelmus?

Taip. Turime tinkamą įrangą kelmams pašalinti. Šie darbai atliekami naudojant kelmų šalinimo mašiną.

Jeigu turite papildomų klausimų – kreipkitės ir mes mielai padėsime.

Dėkojame už jūsų laiką!