Ar geologiniai tyrimai reikalingi prieš statybas?

pagal | 2022-04-03

Geologiniai tyrimai prieš statybas yra tiesiog būtini dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, geologiniai tyrimai padeda išvengti nesklandumų ateityje. Pavyzdžiui, skilinėjančios sienos, į gruntą krentantis namas ir kt. Jeigu norite to išvengti, rinkitės geologinius tyrimus. Kita priežastis – namo pardavimas. Kiek kartų pardavėjams teko nuleidinėti kainą vien dėl to, jog pirkėjas turi daug nusiskundimų namo kokybe? Turint geologinių tyrimų rezultatus galima to išvengti, jeigu juose pateikta informacija yra jūsų naudai. Geologinių tyrimų dėka galima ne tik ateityje išvengti didelių išlaidų remontui, bet ir be problemų parduoti namą.

Kokios įmonės ieškoti?

Geologinius tyrimus atlieka nemažai įmonių, todėl labai svarbu būti atidiems ir neatiduoti darbų „naujokams“. Geologinius tyrimus atliekantys specialistai turi ne tik turėti reikiamas žinias, bet ir užtektinai patirties, kad galėtų įgyvendinti visus reikalavimus. Jeigu nenorite, jog geologinius tyrimus tektų perdaryti ir mokėti pinigus iš naujo, užtikrinkite, jog pirmą kartą atliekami darbų būtų padaryti kokybiškai. Renkantis įmonę, atsižvelkite į kelis kriterijus:

  • Turbūt atliktų darbų peržiūrėti negalėsite, tačiau bent jau pasidomėkite, kiek metų dirba įmonėje esantys specialistai. Naudinga atkreipti dėmesį į tai, jog įmonė gali būti įkurta visai neseniai, tačiau specialistai gali turėti ilgametę darbo patirtį, todėl domėtis reikia ne įmonės įkurimo metais, o darbuotojų patirtimi.
  • Garantijos, kurias suteikia įmonė. Ar įmonė atsako už savo darbus? Jeigu ne, tuomet seka klausimas, kodėl? Rimta įmonė visada atsakys už savo darbus, todėl nepatingėkite pasidomėti, kokios garantijos teikiamos.
  • Deja, bet pigiai apmokamas darbas retai džiugina. Savaime suprantama, jog patyrę specialistai nesiūlys žemiausios kainos už atliekamas paslaugas. Mažesnę kainą neretai siūlo įmonės, kurios gauna nedaug užsakymų ir bando prisivilioti klientu žemesne kaina. Jeigu įmonė neturi kuo daugiau išsiskirti, tai tikrai neturėtų būti jūsų pasirinkimas. Naudinga rinktis įmonę, kuri siūlyti gerą kainos ir kokybės santykiu. Tuomet bus galima gauti ir gerai atliekamas paslaugas, ir klientams palankią kainą.
  • Ar pastebėjote, jog sudėtinga susikalbėti su specialistais? Tokiu atveju neskubėkite pasirašyti sutarties. Neretai pasitaiko, jog dėl prastos komunikacijos atsiranda daug neaiškumų, kurie vėliau sukelia daug pykčių. Naudinga pasidomėti, kas siūloma, tačiau atsisveikinti, jeigu kyla problemų bendraujant ar nepateikiama išsami informacija, kai užduodami klausimai.