Ar iš tiesų reikalingi terasų stogai?

pagal | 2022-10-19

Turite terasą, kuri yra vienas svarbiausių Jūsų būsto akcentų, erdvė, kurioje praleidžiate daug laiko? Tokiu atveju reikia apgalvoti – kaip galima šią erdvę padaryti dar funkcionalesne. Kai norisi joje būti ne tik vasaromis, tačiau ir žiemomis – reikia ne tik sienų, tačiau ir stogo, kuris padės išvengti kritulių.

Žinoma, kai kurie turi terasą be stogo ir dėl to kelia klausimą – ar tikrai stogai reikalingi. beremisstiklas.lt specialistai atsako, kad taip. O kodėl?

Norisi būti visus metus

Daugeliui žmonių terasa yra ta erdvė, kurioje norisi būti visus metus. Taip, vasaromis dažniausiai praleidžiama daugiausia laiko, kadangi apskritai šiltuoju metų laiku buvimas lauke yra norma. Žiemomis norisi ne taip dažnai, tačiau esant galimybėms – tikrai pralesiite daugiau laiko kieme bei terasoje.

Visgi, krituliai – tikrai nėra malonūs, tad stogas yra būtinas. Dar geriau bent jau viena arba kelios sienelės, kurios suteiks ir atsparumą vėjui. Tuomet belieka įsigyti infraraudonųjų spindulių šildytuvą ir būti kuo daugiau terasoje, kvėpuoti grynu oru bei gerai jaustis.

Tikimasi estetikos

Natūralu, kad komponuojant terasas taip pat siūloma kuo daugiau dėmesio skirti ir estetikai. Štai dėl to ir stogas, ir kiti terasos komponentai tampa tokie svarbūs. Jie padeda sukurti erdvę lauke, kurioje yra grynas oras, tokią pat funkcionalią kaip ir namuose. Patogu? net labai. Svarbiausia, kad tokios erdvės kūrimas ne toks brangus kaip daugelis galvoja. Iki šiol gana gajus mitas, kad stiklinės konstrukcijos yra labai brangios. Internete galima pamatyti kainas, tad galėsite įvertinti – ar jos atitinka Jūsų biudžeto galimybes, ar ne.

Palankesnis mikroklimatas

Nors buvimas terasoje dažniausiai neatsiejamas nuo gryno oro bei tokios temperatūros, kuri yra lauke, tačiau daugelis žmonių jas stiklina dėl to, kad galima būtų sukurti tokį mikroklimatą, kuris geriausiai atitinka jūsų organizmo poreikius. Štai dėl to papildomos šildymo arba vėdinimo sistemos labiau atsiperka ir apskritai gali būti naudojamos tokiose lauko erdvėse. Galėsite jaustis gerai jose visus metus, tačiau kvėpuoti grynu oru.