Ar SEO vienkartinė paslauga – ar ilgalaikis procesas?

pagal | 2022-10-25

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kokius tikslus keliate savo svetainei ir verslui. Jei siekiate pagerinti savo svetainės matomumą trumpuoju laikotarpiu, SEO nėra pats geriausias pasirinkimas – tam geriau rinktis “Google Ads”

Tačiau jei norite pagerinti savo svetainės matomumą ilguoju laikotarpiu, tuomet tikriausiai geresnis variantas bus SEO paslaugos. Tai yra ilgalaikis procesas, reikalaujantis nuolatinių pastangų, tačiau ilgainiui jis gali atsipirkti geresniu svetainės matomumu ir didesniu organiniu srautu bei žinomumu internete. Tuojau pat paaiškinsime, kodėl taip manome.

Priežastys kodėl SEO yra ilgalaikis procesas:

  • Reikia pastoviai kurti kokybišką turinį kuris būtų rašomas ne tik paieškų sistemoms, tačiau žmonėms. Rašyti privalote ne bet ką, o tai kas yra ieškoma žmonių. Tam pagelbėti gali “Google Keyword Planner”.
  • Jūsų svetainė turi būti nuolat optimizuojama ir gerinama įvairiapusiškai, jeigu nenorite prarasti svarbių pozicijų, tai ypač aktualu didesnės konkurencijos įmonėse, kurios net turi atskirus SEO žmonių skyrius, kurie dirba šiuo klausimu.
  • Turite sukurti stiprų atgalinių nuorodų profilį iš kuo geresnių svetainių. Dažniausiai tai pasirenkama stiprūs nuorodų katalogai, regioninė spauda ir kiti naujienų portalai. Taip pat puikus pasirinkimas yra blogai, forumai, skelbimų lentos ir pan.
  • “Google” algoritmai nuolat keičiasi, todėl turite sekti naujausius pakeitimus. O tai žinoma kainuoja laiko ir energijos resursų.

Tad kaip matote, SEO nėra vienkartinė paslauga – tai tęstinis procesas, kurį reikia nuolatos vykdyti, kad išlaikytumėte ir pagerintumėte savo svetainės matomumą.

Vienkartine paslauga galima vadinti svetainės pagrindų optimizavimą ( vidinis SEO), daugiau visa kita reikalauja daug pastangų.

Per kiek laiko galima pasiekti TOP 10 rezultatus?

Deja, atsakymas į šį klausimą nėra labai aiškus, nes priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, jūsų svetainės amžiaus, nišos konkurencingumo, pastangų, kurias dedate į SEO, ir pan. Tačiau apskritai kalbant, daugumai užtruks bent kelis mėnesius, kol pasieksite 10 geriausių rezultatų “Google” paieškoje, o kartais gali tekti laukti gerokai ilgiau. Tereikia pastoviai dirbti ir su laiku ateis rezultatai. Svarbiausia turėkite strategiją ir būti kantrūs. Jeigu patys užsiimti tuo neturite laiko, ar nesuprantate – kreipkitės pagalbos pas SEO specialistus ir jie Jums padės greičiau užimti pozicijas.

Dėkojame, jog skaitote. Jei turite klausimų – susisiekite.