Dilema: Internetinę parduotuvę kurti patiems ar samdyti profesionalą?

pagal | 2022-12-17

Turite puikų produktą ar paslaugą, tad esate pasirengę tuo pasidalinti su pasauliu? Natūralu, kad ko gero dabar atėjo laikas sukurti internetinę parduotuvę. Ar turėtumėte tai padaryti patys ar samdyti profesionalą – yra viena dažniausiai pasitaikančių diskusijų. Į šį klausimą gali būti sunku atsakyti, nes kiekvieno pardavėjo situacija gali būti visiškai skirtinga. Bet, panagrinėti kiekvieno parinkimo privalumus ir trūkumus tikrai gali išeiti į naudą!

Internetinės parduotuvė kūrimas patiems

Jei išmanote technologijas, sukurti savo internetinę parduotuvę yra ne tik įmanoma, bet ir gana paprasta. Yra daug įrankių, kurie padės greitai sukurti visiškai veikiančią prekybos platformą per gana trumpą laiko periodą.

Galite naudoti jau sukurtą programinę įrangą arba platformas, tokias kaip Shopify, BigCommerce, Magento ir kt., norėdami greitai ir lengvai suprojektuoti ir paleisti savo el. parduotuvę. Be to, šiose platformose yra jau sukonfigūruotos funkcijos, tokios kaip mokėjimų apdorojimo sistemos, užsakymų sekimas, prekių likučių valdymas, pardavimų analizė ir dar daugiau!

Neigiama pusė yra tai, kad jei neturite jokios kodavimo patirties ar įprastų minimalių internetinių parduotuvių kūrimo žinių, gali būti sunku tinkamai nustatyti parduotuvės veikimo principus ir pritaikyti ją pagal savo poreikius.

Be to, jei po paleidimo jūsų parduotuvėje kažkas bus negerai (pvz., mokėjimų apdorojimo problemos), gali tekti samdyti profesionalą tam, kad tai būtų greitai ištaisyta. Priešingu atveju, patys sugaišite daug laiko kol identifikuosite problemą bei surasite jos tinkamiausią sprendimo būdą. Kai kuriais atvejais, naujokams apskritai nepavyksta pašalinti kai kurių problemų, o tai galiausiai baigiasi nenumatytomis ir gana nemažomis išlaidoms. Internetinių parduotuvių kūrimas patiems gali sukelti ne tik milžiniškas kančias, bet ir visiškai neprognozuojamas išlaidas tiek pradžioje, tiek verslo vykdymo eigoje.

Profesionalaus internetinių parduotuvių kūrėjo samdymas

Profesionalaus internetinių parduotuvių kūrėjo samdymas tam, kad jis sukurtų jums el. parduotuvę, turi keletą pranašumų, palyginti su jos kūrimu patiems.

Pradedantiesiems specialistai galės nuo nulio sukurti nepriekaištingai veikiančią el. parduotuvę su visomis geriausiai jūsų poreikius atitinkančiomis funkcijomis. Tai reiškia, kad viskas – nuo pačios svetainės dizaino iki jos funkcionalumo bus pritaikyta konkrečiai jūsų verslo unikaliems poreikiams.

Be to, kadangi profesionalūs kūrėjai yra patyrę kodavimo ir kitose susijusiose srityse, jie galės numatyti bet kokias galimas problemas prieš joms iškylant ir atitinkamai sukurti sprendimus – tai ilgainiui sutaupys jūsų laiką ir pinigus.

Žinoma, profesionalo samdymas kainuoja, tačiau jei specialistas pasirenkamas teisingai, ilgainiui galite sutaupyti pinigų, nes bus mažiau techninių problemų! Kuo jų mažiau, tuo mažiau nenumatytų išlaidų atsiras ateityje.

Kaip jau žinote, kai kurie profesionalai už tam tikrą mokestį siūlo ir techninį palaikymą. Tai reiškia, kad jie reguliariai stebės jūsų el. parduotuvės funkcionavimą. Atsiradus problemoms, jie jas pašalins jums jų galbūt net nespėjus net pastebėti. Žinoma, viskam sąlygas diktuoja pinigai.

El. parduotuvėms taip pat reikalinga SEO optimizacija

Nors dažnai geriausias būdas yra samdyti profesionalų internetinių parduotuvių kūrimo paslaugas siūlantį specialistą, būtina žinoti, kad ne visi profesionalai yra lygūs. Kai kurie kūrėjai gali neoptimizuoti jūsų svetainės pagal SEO standartus, todėl išlieka tikimybė, kad tikslinio srauto iš paieškos sistemos jūs negausite papildomai už tai nesumokėję.

Galų gale, tik jums lieka nuspręsti ar internetinių parduotuvių kūrimas tūrėtų būti patikėtas profesionalams ar vis dėlto šį vargą patirti patiems. Jei išmanote technologijas, jums galbūt patiems bus įdomu viską daryti be pašalinių pagalbos. Tačiau, atminkite, kad jei kas nors bus negerai, profesionalo samdymas bus neišvengiamas, jeigu patys nežinosite kaip susidoroti su iškilusiais techniniais iššūkiais.