Pjūklo pjovimo juosta: kaip ją pasirinkti, kad pjūklas dirbtų kokybiškai?

pagal | 2022-12-16

Grandininis pjūklas namuose padeda lengvai ir greitai atlikti daug įvairių darbų. Jeigu pjūklas veikia tinkamai ir yra gerai prižiūrimas, darbai atliekami paprastai ir tam nereikia fizinės jėgos. Kad pjūklas tarnautų kuo ilgiau, reikia prižiūrėti ir reguliariai atnaujinti jo dalis. Vienas svarbiausių – pjūklo pjovimo juosta. Kaip jį naudoti ir kaip žinoti, kada laikas ją atnaujinti?

Kaip prižiūrėti ir kada keisti?

Pjūklo juosta yra labai svarbi pjūklo dalis, nuo kurios ir priklauso pjūklo darbo našumas. Labai dažnai pasitaiko, kad pastebėję, jog pjūklas stringa ar dirba netinkamai, savininkai keičia pjūklo grandinę, tačiau tai neduoda efekto, gali būti, jog taip yra dėl to, kad laikas keisti pjovimo juostą.

Dažniausiai juosta nusidėvi taip, jog tai matyti vizualiai. Jeigu pastebite, kad pjovimo juosta atrodo sudilusi, jos takas nevienodas, reikėtų juostą keisti. Taip pat apie tai signalizuoja atvejai, kai juosta su žvaigždute ima strigti pjaunant.

Tačiau tam, kad pjovimo juosta tarnautų ilgiau, reikėtų skirti daugiau dėmesio jai dirbant. Pavyzdžiui, norint išvengti, juostos apačios nudilimo, po kiekvieno darbo verta juostą apversti ir taip išvengsite netolygaus dilimo. Labai svarbu žinoti, kad juostos nėra remontuojamos, juostai nudilus, ją reikia keisti nauja.

Kaip pasirinkti juostą?

Labai svarbu rinktis tokią pjovimo juostą, kuri tinka Jūsų pjūklui. Rinktinės ne tik tinkamos išmatavimus ir parametrus, bet ir savo pjūklo gamintojo siūlomas pjovimo juostas. Tik taip žinosite, kad pjūklas veiks efektyviai. Pjūklo pjovimo juosta gali būti įvairaus ilgio ir tai priklauso nuo Jūsų atliekamų darbų. Pavyzdžiui, medžių genėjimui galima rinktis ilgesnes juostas. Tai palengvins aukštai esančių šakų pasiekimą. Pasirinkus tokią juostą, nebereikės papildomų įrankių aukštų medžių genėjimui.

Prieš pirkdami naują juostą, įsitikinkite, kad ji tinkama Jūsų grandininio pjūklo modeliui. Taip pat svarbu, kad juostai būtų dedamos jai tinkamos grandinės. Nereikėtų per daug įtempti grandinės, nes tai taip pat gali pažeisti ar net sugadinti pjovimo juostą.

Kokia priežiūra užtikrins ilgesnį pjūklo tarnavimo laiką?

Kad pjūklo dalys tarnautų ilgai ir nereikėtų jo remontuoti ar keisti, reikia tinkamai prižiūrėti savo turimą aparatą. Labai dažnai pasitaiko, kad pjūklas po žiemos ima ir nebeveikia. Taip dažniausiai būna dėl vienos labai paprastos priežasties – prieš žiemą pjūklas nebuvo tinkamai prižiūrėtas. Tai reiškia, kad prieš žiemą greičiausiai nebuvo išleisti tepalai ir pjūklas nebuvo išvalytas bei paruoštas poilsiui. Tai labai svarbu, jeigu norite pavasarį be vargo vėl naudoti pjūklą.

Taip pat svarbu reguliariai prižiūrėti pjūklą. Visuomet įsitikinkite, kad pjūklo pjovimo juosta ir aplink ją esančios dalys yra švarios ir nuvalytos. Pavyzdžiu, reikėtų valyti ne tik jo grandinę, bet ir kitas jo dalis. Labai dažnai pasitaiko, kad prie juostos tvirtinimo gali pradėti rinktis pjuvenos ir dulkės. Jas reikėtų taip pat reguliariai išvalyti. Kitaip jos ims kauptis, o prisigėrusios tepalų gali pradėti svilti ir tai sulėtins pjūklo darbą bei jo efektyvumą.