Eismo įvykiai: Kokios dažniausios jų priežastys?

pagal | 2022-02-05

Eismo įvykiai šiandien: kodėl jie atsiranda?

Šiandien norime su savo skaitytojais norime paliesti itin jautrią temą susijusia su automobilių eismo įvykiais, bei avarijomis. Pasistengsime atsakyti į klausimus dėl kokių dažniausių priežasčių jie įvyksta, pasidalinsime patarimais kaip jų išvengti.

Vieniems transporto priemonės valdymas yra pramoga, kitiems uždarbio šaltinis, o dar kitiems būtina priemonė nuvežti vaikus į darželį, ar nuvykti į darbo vietą užmiestyje. Visi suprantame, kokia vairavimo nauda, tačiau retas kuris suprantame kokia tai yra atsakomybė. Labai tikimės, jog perskaičius šį straipsnį atkreipsite į tam tikrus dalykus daugiau dėmesio.

Eismo įvykių atsiradimo priežastys:

  • Mobilaus telefono naudojimas vairuojant. Ypatingai pavojų kelia tie vairuotojai, kurie atrašinėja žinutes, ar elektroninius paštus vairuodami. Jie gali nepastebėti staiga atsiradusios kliūties ir nespėti sustabdyti automobilio. Taip pat didėja tikimybė nuvažiuoti nuo kelio. Tos pačios pasekmės galioja ir kalbant telefonu, laikant rankomis jį prie ausies. Mūsų patarimai būtų naudotis laisvų rankų įrangą pokalbiams, o jei yra būtinybė, tuomet  sustoti ir atrašyti svarbų elektroninį laišką stovėjimo aikštelėje arba kelkraštyje.
  • Nepasirinktas saugus greitis. Tai labai mėgsta jauni, nepatyrę vairuotojai, ką tik nusipirkę galingus automobilius ir siekiančius išreikšti save. Šie vairuotojai itin pavojingi, kuomet yra šlapia kelio danga, arba sniegas. Dėl patirties stokos, didelio greičio, automobiliai būna nesuvaldomi. Tačiau neverta galvoti, jog tik nepatyrę vairuotojai sukelia avarijas.
  • Alkoholis. Ne norime apie tai išsiplėsti, tačiau pazinkeuropa.lt portalas netoleruoja asmenų, kurie išgėrę alkoholio ir sėda prie automobilio vairo. Dėl visiems žinomų priežasčių
  •  Prastos kokybės padangos.  Kaip žinote padangos vienintelė automobilio dalis, kuri turi tiesioginį sąlytį su kelio danga. Jei padangos yra nuvažinėtos ir prastos, atitinkamai didėja stabdymo kelias. O jeigu padangos dar turi guzų ar kitų pažeidimų, jos gali net ir sprogti. Šioje vietoje nerekomenduotina taupyti savo saugumu.
  • Saugaus atstumo nesilaikymas. Jokiu būdų “neprilipkitė” prie prieš jus važiuojančios transporto priemonės. Taip pat galtie nespėti sustabdyti nors ir turėsite geras padangas.

Apibendrinus

Apibendrinus trumpai, tai eismo įvykiai šiandien vyksta daugiausiai dėl išsiblaškymo. Pasistenkite vengti bet kokių trukdžių. Veidrodėlius, sėdynes, oro kondicionierių taip pat reikia nustatyti prieš išvažiuojant į kelią. Tinkamai pasirūpinti savo automobilio technine priežiūra. Ir svarbiausia neskubeti. Keletą minučių greičiau įveiktas atstumas gali kainuoti skaudų eismo įvykį, kuriame gali nukentėti net nekalti žmonės. Klausimas kam to reikia?

Eismo įvykių išvengti neįmanoma, tačiau galima sumažinti jų tikimybę iki minimalios. Tereikia vadovautis kelių eismo taisyklėmis, gerbti kitus kelyje esančius vairuotojus ir pėsčiuosius. Vengti vairavimo nors ir truputį išgėrus. Būkime saugūs.