Kas yra ir ko moko šiuolaikiniai stalo žaidimai?

pagal | 2022-02-07

Turbūt retas susimąsto apie tai, kad stalo žaidimai buvo žaidžiami jau senovėje. Taigi, tai tikrai ne XX amžiaus pramoga, kuri buvo išrasta smagia laiko leidimui. Tiesa, senovės laikais tokie žaidimai populiariausi buvo pasiturinčiųjų tarpe, kadangi jie ne tik turėjo finansų jiems įsigyti, tačiau ir laiko.

Pasiūla – labai plati

Visgi, šiuolaikiniai žaidimai – prieinami daugeliui, visiems. Ir džiugu, kad jie yra tokie įvairūs. Tai didina tikimybę, kad kiekvienas ras tokius, kurie labiausiai tinka ir patinka jam, galiausiai, kad su kiekvienu žaidimu – pavyks išmokti vis kažką naujo.

Pradėjus ieškoti stalo žaidimo – gali susisukti galva. Pasiūla – tikrai labai plati. Žinoma, tam tikri žaidimai yra žinomesni nei kiti, traukia ne tik vaikų, tačiau ir suaugusiųjų dėmesį. Pavyzdžiui, Monipolis, Game of life, Risk. Visi šie žaidimai buvo sukurti JAV daugiau nei prieš 50 metų, tad nuostabu – kaip ilgai išlieka jų populiarumas.

Amerikietiškai stalo žaidimai

Šiuolaikinius stalo žaidimus galima drąsiai skirti į dvi skirtingas kategorijas. Tai yra JAV gamintojų žaidimai, kaip kad Monopolis arba Risk. Tai yra gilesni žaidimai, kurie skirti jau paaugusiems vaikams arba suaugusiems. Reikalauja ne tik strategijos kūrimo, tačiau ir loginio mąstymo. Ypač dėmesio verti ir tokie kariniai žaidimai kaip Acquire ir Diplomacy. Jie ypač išpopuliarėjo nuo 8 dešimtmečio. Patys žaidimai galėjo įtraukti net keliolikai valandų. Ne mažiau dėmesio verti ir Squad Leader arba Advanced Squad Leader. O kuriuos išbandyti teko Jums?

Europietiški stalo žaidimai

Kito tipo stalai žaidimai dažniausiai vadinami „Vokiškojo stiliaus“ arba originalo kalba – autorenspiele. Šio tipo žaidimai dažniausiai skirti šeimoms, tad nieko keisto, kad dažniausiai juos įveikti pavyksta per porą valandų. Kai kurie juos vadina net europietiškais žaidimais, kadangi jie suteikia taip pat daug smagių akimirkų, tačiau ne taip įtraukia, dažniausiai yra paprastesni, tiesiog vaizduotei lavinti ir smagiai praleisti laiką. Tokio tipo žaidimais yra laikomi Ticket to ride, Dixit, taip pat – Tobago ir t.t.

Kurkite, atraskite ir lavinkite savo gebėjimus su pramogomis, kurios neturi jokių minusų, jokio žalingo poveikio. Svarbiausia – gera kompanija ir pirmyn. Ir svarbiausia – išbandykite ne tik šio ar praėjusio dešimtmečio stalo žaidimus, tačiau ir senesnius, kuriais džiaugėsi mūsų tėveliai.