Elektromobilių įkrovimo laidų tipai

pagal | 2023-03-02

Kartu su populiarėjančiomis elektrinėmis transporto priemonėmis, populiarėja ir jų priedai. Vienas iš būtiniausių daiktų bet kuriam elektromobilio savininkui yra įkrovimo kabelis. Rinkoje yra tiek daug skirtingų tipų, todėl gali būti sunku suprasti, kuris kabelis geriausiai atitinka jūsų poreikius. Šiame straipsnyje apžvelgsime kokie yra elektromobilių krovimo laidai, kokius tipus ir savybes rinktis, kad galėtumėte išsirinkti tinkamiausią jūsų transporto priemonei.

Įkrovimo kabelių tipai

Elektromobiliams naudojami dviejų pagrindinių tipų įkrovimo kabeliai: kintamosios srovės kabeliai ir nuolatinės srovės kabeliai. Kintamosios srovės kabeliai naudoja kintamosios srovės energiją ir paprastai naudojami su viešosiomis įkrovimo stotelėmis arba namų sieniniais lizdais. Nuolatinės srovės kabeliai keičia kintamosios srovės energiją į nuolatinės srovės energiją ir dažniausiai naudojami jungiant automobilį prie namų sieninio įkroviklio arba greitojo įkrovimo stotelės. Kokio tipo kabelio jums reikia, priklauso nuo konkrečių jūsų įkrovimo poreikių ir transporto priemonėje sumontuoto įkroviklio tipo.

Elektromobilių įkrovimo kabelių savybės

Įsigyjant elektrinę transporto priemone, ir norint įsigyti įkrovimo kabelį reikia atsižvelgti ne tik į kabelio tipą, bet ir į kitas savybes: ilgį, medžiagą, jungtis ir įtampą.

  • Ilgis – tai kabelio ilgis nuo vieno galo iki kito; ilgesni kabeliai leidžia lanksčiau pasirinkti vietą, kurioje galite įkrauti savo transporto priemonę.
  • Konstrukcijoje naudojama medžiaga turi įtakos ilgaamžiškumui ir atsparumui oro sąlygoms; dauguma EV įkrovimo kabelių gaminami iš patvarių medžiagų, pavyzdžiui, PVC arba gumos, kurios gali atlaikyti lauko veiksnius, tokius kaip lietus ar sniegas.
  • Jungtys lemia skirtingų įkroviklių suderinamumą; kai kuriems įkrovikliams gali reikėti konkretaus tipo jungčių, o kiti gali būti suderinami su kelių tipų jungtimis. Galiausiai, vardinė įtampa lemia, kiek elektros energijos patenka iš vieno galo į kitą; aukštesnė vardinė įtampa reiškia, kad vienu metu patenka daugiau elektros energijos, todėl įkrovimo greitis yra didesnis, tačiau laikui bėgant abu galai labiau dėvisi.

Kas kiek laiko reikia keisti įkrovimo laidus?

Tai, kaip dažnai reikės keisti elektromobilio įkrovimo kabelius, priklauso nuo gaminio kokybės ir nuo to, kaip dažnai jį naudojate. Paprastai, jei elektromobilių įkrovimo kabeliai naudojami reguliariai, juos reikėtų keisti kas kelerius metus arba vos tik pastebėjus nusidėvėjimo ar pažeidimo požymių. Tinkamai laikomas ir prižiūrimas geros kokybės kabelis gali tarnauti kelerius metus ir jų nereikia keisti.