Flowers&Lovers: specialistų patarimai skintų gėlių priežiūroje

pagal | 2022-06-14

Kiekvieną kartą perkant skintas gėles norime, kad jos mus džiugintų kuo ilgiau. Flowers&Lovers gėlių studijos Vilniuje specialistės prašymų parinkti gėles su lengva priežiūra ir ilgu išsilaikymu sulaukia labai dažnai. Juk taip norisi, kad šis namų ar ofiso interjero akcentas išsilaikytų gyvybingas neidėjus daug pastangų. Todėl Flowers&Lovers floristės paruošė keletą patarimų, kurie padės prižiūrėti gėles taip, kad jos nenuvystų per greitai.

Flowers&Lovers gėlių priežiūra

Viena svarbiausių sąlygų gėlėms išsilaikyti nenuvytusioms – šviežias vanduo. Flowers&Lovers floristės gėlių vandenį rekomenduoja keisti kas kelias dienas. Kiekvieną kartą tai darant reikia gerai išplauti vazą, kad joje neliktų mikroorganizmų, kurie skatiną gėlių vytimą. Kokią vandens temperatūrą ir kiekį pasirinkti priklauso nuo gėlių. Vienoms reikia nedaug vandens, kitos reikalauja daugiau, kai kurios gėlės mėgsta drungną vandenį, o kitos šaltą. Tad šiuo atveju dėl kiekvienos gėlės ar puokštės geriausia pasitarti su Flowers&Lovers floristėmis atskirai.

Tinkama vieta gėlėms yra labai svarbu. Reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, nes jie greitina džiūvimo procesą. Taip pat svarbu ir tinkama temperatūra. Dauguma Flowers&Lovers gėlių mėgsta vėsesnes patalpas, todėl, jei nėra galimybės nuolatos laikyti vėsiame kambaryje, tai reikėtų padaryti bent nakčiai. Ko dažnai nepagalvoja žmonės, kad šilumą ir kitas bangas, skatinančias džiūvimą, skleidžia ir tokie prietaisai kaip radiatoriai, lempos, kondicionieriai, telvizorius ir panašūs įrenginiai. Dėl to Flowers&Lovers rekomenduoja vengti gėles laikyti arti jų ir geriau pasirinkti labiau tam tinkamas vietas. Pavyzdžiui, kaip stalo ar komodos dekoraciją.

Taip pat svarbu nepamiršti ir pačių gėlių. Prieš merkiant į vandenį reikia pakirpti kiekvienos gėlės stiebą, kad vanduo galėtų skverbtis lengviau. Prie viso šito dar reikia pašalinti nuvytusius žiedus, lapus bei tuos lapus, kurie merkiasi į vandenį. Tai padeda išvengti bakterijų dauginimosi, leidžia vandeniui pasiekti gėlę lengviau ir gėlės džiugins jus ilgiau.

Gėlės su lengva priežiūra

Flowers&Lovers asortimentas yra tikrai platus. Dažni prašymai ilgai išsilaikančių žiedų skatina jį plėsti dar labiau. Todėl šioje gėlių studijoje atrasite ir tokių gėlių, kurios nereikalauja daug priežiūros, o net ir sudžiūvusios atrodo įspūdingai. Viena iš tokių gėlių – Banksija. Flowers&Lovers šiuos žiedus gauna net iš pačios Australijos, todėl ar šviežia, ar sudžiūvusi, ši gėlė spinduliuoja tikra egzotika.

Dar vienas Flowers&Lovers studijos atradimas – protėja iš Pietų Afrikos. Šią gėlę neretai galima sutikti puokštėse, kuriose siekiama išgauti egzotinį ir išskirtinį vaizdą. Tai puikus pasirinkimas, norint šia gėle mėgautis net jai sudžiuvus – ji nepraranda savo unikalios išvaizdos, todėl yra puiki interjero detalė.

Daugiau įvairiausių gėlių ir puokščių galite atrasti Flowers&Lovers internetinėje svetainėje. Neradus sau tinkančių žiedų – florsitės padės jas užsakyti arba pasirinkti alternatyvų variantą.