Gamintojo istorija arba kaip atsirado originalios rusiškos pirties krosnelės ir katilai “Gefest GFS”.

pagal | 2021-10-11

Pirmiausia pažvelkime į “Technolit Russia”, bendrovės, gaminančios “Gefest GFS”, istoriją: Karenas Lavrentjevas įkūrė bendrovę “Technolit” (Gefest GFS). Karen Karen yra įmonės “Technatur”, kuri jau 30 metų gamina ketaus gaminius, kūrėja. Maždaug po 15 metų jis susidomėjo pirčių gamyba. Žmonių požiūris į pirtį tuomet buvo gana tiesmukas. Buvo plačiai paplitusi nuomonė, kad bet kokia malkomis kūrenama pirties krosnelė, nepriklausomai nuo prekės ženklo ar dizaino, sukurs puikią pirtį. Taip pirties krosneles suvokė turbūt 95 proc. žmonių.

Tuo metu gamintojas gamino pertraukiamųjų krosnelių dalis ir negalėjo suprasti, kodėl prieš 12 metų žmonės užsisakydavo pirties krosneles, kainuojančias nuo 3000 iki 4000 eurų, ir kodėl kai kuriems klientams 150 eurų kainuojanti malkomis kūrenama pirties krosnelė, kurią buvo galima įsigyti bet kurioje pirčių parduotuvėje, nebuvo geras pasirinkimas.

Lietuvoje prieš 15 metų egzistavo ta pati problema – požiūris arba supratimas apie tinkamą pirtį. Vyravo tos pačios pirties tipo krosnelės, o apie tikrą lietuvišką pirtį nebuvo nieko žinoma. Dėl plačiai pasklidusių žinių perdavimo šiais laikais požiūris smarkiai keičiasi, nors ir toliau vyrauja pirties tipo pečių saunos.

gefest

Gefest GFS gamintojas pradėjo tai tyrinėti ir atrado, koks didelis skirtumas yra tarp įprastos pirties krosnelės ir pertraukiamos pirties krosnelės ar net tamsios pirties. Šių pirčių komforto negalima palyginti su niekuo kitu. Išryškėjo keli svarbūs dalykai. Tai buvo 60/60 santykis tarp temperatūros ir generuojamo garo kokybės. Tada pradėjome svarstyti, kaip sukurti pirties krosnelę, kurią būtų galima įmontuoti net į nedidelę garinę, o jos našumas išliktų toks pat. Kad nereikėtų degti 4-5 valandas, sunaudoti daug malkų, valyti pelenų ir pan.

Pagrindiniai klausimai buvo tokie:

  • Kaip įkaitinti akmenis iki +350-400 laipsnių Celsijaus, nes tik tokioje temperatūroje galima pasiekti norimą pirties režimą ir didelę drėgmę – 50/60 proc. Ir šiuo atveju turėjome sugalvoti didelio galingumo konstrukciją
  • Kaip įkaitintus akmenis išlaikyti tokioje aukštoje temperatūroje ilgesnį laiką
  • Kaip išspręsti konvekcijos ir infraraudonųjų spindulių problemas, kurių negalima išspręsti tradicinėmis malkomis kūrenamomis krosnelėmis
  • Kaip sukurti ilgai veikiančią krosnelę

kaip pagaminti tvirtas ir ilgaamžes krosneles Norint sukurti reikiamus lydinius, reikėjo atlikti daug bandymų ir eksperimentų. Šiuo metu galutiniame “Gefest GFS” gaminyje naudojami net keturių skirtingų rūšių ketaus lydiniai. Atskiriems pirties krosnelės skyriams, remiantis bandymais, reikalingos skirtingos technologinės savybės. Taigi per dešimt metų pirties krosnelės kūrimo, bandymų, daugybės klaidų ir jų ištaisymo rezultatas – sukonstruota nuostabi pirties krosnelė.

Pakelti temperatūrą be drėgmės tradicinėje pirties tipo pirtyje paprasta naudojant beveik bet kurią pirties krosnelę. Tačiau norint pasiekti 60/60 režimą, reikalingi technologiniai sprendimai.

GEFEST rado sprendimą.