Frezos nagams: viskas apie frezų antgalius

pagal | 2021-10-13

Frezos nagams: viskas apie frezų antgalius

Pasaulyje pastebima itin sparti technologijų plėtra – namai pilni įvairiausių prietaisų, palengvinančių buitį. Technologijos, nauji sprendimai stebimi ir grožio industrijoje: jau kelinti metai manikiūro meistrai naudoja frezas nagams, kuriomis atliekamas aparatinis manikiūras ir pedikiūras. Frezos nagams, paprastai tariant, yra elektrinės dildės, kurios palengvina manikiūro meistro darbą – jam nebereikia ilgai brūžinti nago dilde, nes frezos nagams vos keliais rankų judesiais pašalina negyvas odeles, ilgalaikį lakavimą. Frezų nagams naudojimas užtikrina puikius meistro atlikto darbo rezultatus. Dauguma meistrų jau yra įgudę frezų nagams naudotojai, tačiau tiems, kurie įsigyja ją pirmą kartą, gali kilti nemažai klausimų dėl frezos nagams antgalių, kurių yra iš ties daug. Šiame straipsnyje tai ir apžvelgsime.

Medžiagiškumas

Frezų antgaliai yra ne tik skirtingų formų, bet ir gaminami iš skirtingų medžiagų. Dažniausiai jie gaminami iš volframo karbido, deimantų dulkių arba aptraukti švitriniu popieriumi. Profesionaliam naudojimui rekomenduojama rinktis volframo karbido arba deimantų dulkių frezos nagams antgalius, nes jie yra tvirti, ilgaamžiai, atsparūs mechaniniams pažeidimams, jų yra skirtingų formų bei dydžių. Antgaliai aptraukti šlifavimo popieriumi labiau skirti individualiam naudojimui, nes jie yra vienkartiniai – kaskart reikia aptraukti nauju popieriumi. Jie dažniausiai būna ritinio formos, jų negalima dezinfekuoti ir plauti.

freza nagams

Formos

Manikiūro prekių parduotuvėse yra itin platus pasirinkimas frezų antgalių formų. Tačiau kiekvienas manikiūro meistras, naudojantis frezą, turėtų turėti šiuos antgalius – jie yra standartiniai ir dažniausiai naudojami:

  • Ritinio formos antgalis. Jis idealiai tinka pedikiūrui, nes šalina negyvas odos ląsteles;
  • Kūgio formos antgalis skirtas poliruoti nagus;
  • Mažas kūgio formos antgalis – pašalina sausas nagų odeles;
  • Didelis kūgio formos antgalis nuima ilgalaikį gelinį lakavimą, pašiaušia nago plokštelės paviršių ir ja formuojamas priaugintas nagas;
  • Smeigtuko formos antgalis tinkamas šiaušti paviršių ar šalinti odeles sunkiai prieinamose vietose;
  • Vinies formos antgalis naudojamas šalinti aplink nago kraštus esančias odeles.

Aparatinis manikiūras naudojant frezą iš ties palengvina manikiūro meistro darbą ir užtikrina ilgesnę estetinio manikiūro išvaizdą – efektas išlieka nuo 2 savaičių į 1 mėnesio. Reikėtų nepamiršti, jog frezos nagams skirtos tik profesionaliam naudojimui.