Į ką atkreipti dėmesį renkantis kavos pupeles?

pagal | 2023-06-28

Tikrai yra retas žmogus, kuris nemėgsta kavos. Vieniems kavos gėrimas yra tarsi ritualas, kiti be kavos negali prabusti, o kitiems tiesiog patinka kavos skonis, tad ja mėgaujasi kiekvieną dieną. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad visa kava yra vienoda, tačiau iš tikrųjų galime atrasti labai daug skirtingų kavos rūšių. Aišku, pirmaisiais kartais galbūt didelio skirtumo ir nepajusite, tačiau kuo ilgiau gersite kavą, tuo labiau suprasite, koks skonis jums patinka. Tad šiame straipsnyje norime duoti kelis patarimus, kaip reikėtų išsirinkti kavos pupeles, kad kava būtų pati skaniausia.

Kiek daug jos yra skrudintos

Kartais tam tikri dalykai gali pasirodyti keisti, kad būtent pagal juos yra pasirenkamos kavos pupelės. Tačiau kuo daugiau informacijos žinosite, tuo labiau galėsite išsirinkti tokią kavą, kuri jums bus pati tinkamiausia. Jeigu žiūrėsime pagal skrudinimą, tai matysite, kad kuo pupelės bus labiau paskrudintos, tuo kavos skonis bus intensyvesnis. Tad patys turite žinoti, koks skonis jums priimtinesnis.

Iš kokio regiono rinktos

Taip pat kavos skonis gali priklausyti ir nuo regiono, kur jos yra auginamos. Tad galite išragauti skirtingų šalių kavos, kad nuspręstumėte, kuris variantas yra tinkamesnis jums. Aišku, kai kas gali sakyti, kad didelio skirtumo tikrai nėra, tačiau net ir pats auginimo būdas, klimatas ir kiti panašūs veiksniai gali sukurti visai kitokius kavos skonius.

Galiojimo laikotarpis

Renkantis kavą, labai didelį dėmesį reikia skirti ir į kavos galiojimą. Nors toks produktas gali pasirodyti negendantis, tačiau vis tiek galiojimo laiką turi ir jis nėra toks ilgas. Jeigu kavos pupelių galiojimo laikas jau bus pasibaigęs, tai kavos skonis gali tapti visai kitoks, nebe toks intensyvus, netgi poskonis gali pasikeisti. Tai tiktai pajus tie, kurie kavą geria nuolat. Tad jeigu jau nusipirkote kavos pupeles, tikrai mėgaukitės kava ir jos netaupykite, nes vėliau tik nusivilsite skoniu.

Kokia kava bus gaminama

Iš kavos pupelių galima padaryti ne vienos rūšies kavą, todėl pagal tai irgi galite pasirinkti jas, kokią kavą mėgstate. Jeigu mėgstate gerti mažą kiekį, bet labai intensyvios kavos, tuomet rinkitės tokias pupeles, kurios skirtos būtent tokiam gėrimui gaminti. Jeigu mėgstate gerti su pienu, tai galite rinktis šiek tiek lengvesnes. Aišku, visa tai priklauso nuo kiekvieno skonio individualiai ir kartais kai kam kava su pienu yra žymiai skanesnė, kai yra pagaminama su express kavos pupelėmis.